آلوده‌ترین استان‌های اینترنتی کدامند؟
آلوده‌ترین استان‌های اینترنتی کدامند؟

آلوده‌ترین استان‌های اینترنتی کدامند؟

مروری بر وضعیت نشانی‌های ارسال‌کننده بدافزار گویای آن است که آبان‌ماه امسال استان تهران با اختلافی فاحش نسبت به سایر استان‌ها در صدر جدول آلودگی‌های اینترنتی قرار داشته است.

به گزارش خبرنگار فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آبان‌ماه امسال استان‌های تهران، اصفهان و به‌طور مشترک آذربایجان غربی و فارس عنوان آلوده‌ترین‌های اینترنتی را از آن خود کرده‌اند.

بنابر اعلام مرکز ماهر، استان تهران با داشتن ۱۸ سایت ارسال‌کننده بدافزار در رتبه‌ اول و پس از آن اصفهان با شش مورد در رده‌ دوم این جدول ایستاده‌اند.

آذربایجان غربی و فارس نیز به‌طور مشترک با داشتن چهار آدرس ارسال‌کننده بدافزار سومین استان‌های آلوده کشور در زمینه‌ی اینترنت به‌شمار می‌روند. اما پس از این استان‌ها، مازندران با سه مورد در میانه این جدول قرار گرفته است.

هم‌چنین استان‌های مرکزی، لرستان، قزوین، زنجان و چهارمحال بختیاری هر یک با داشتن یک آدرس ارسال‌کننده بدافزار عنوان پاک‌ترین استان‌ها را از آن خود کرده‌اند و پس از آنها یزد، خراسان رضوی و بوشهر هر یک با داشتن دو آدرس آلوده در رتبه‌ی دوم پاک‌ترین‌های اینترنتی قرار گرفته‌اند.

اما مقایسه آمار آبان‌ماه امسال با سال گذشته گویای نکات جالبی است. از جمله این‌که سال گذشته استان هرمزگان، داشتن پنج آدرس آلوده سومین استان پاک کشور بود و امسال این‌گونه اعلام شده است که اصفهان با داشتن شش آدرس آلوده دومین استان آلوده به‌شمار می‌رود.

هم‌چنین آبان‌ماه سال گذشته یزد با ۱۷۱ سایت ارسال‌کننده‌ی بدافزار در صدر جدول آلوده‌ها قرار داشته پس از آن تهران و کرمانشاه به ترتیب با ۴۷ و ۴۲ آدرس آلوده در رده‌های بعدی جدول آلوده‌ها قرار داشتند.

مهرماه امسال نیز تهران با ۲۵ مورد و پس از آن یزد با ۱۵ مورد و بوشهر و مازندران هر یک با ۱۴ سایت ارسال‌کننده‌ی بدافزار سه استان آلوده اینترنتی بوده‌اند.

بررسی نمایید

آموزش سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا

بدینوسیله به اطلاع کلیه دفاتر پیشخوان خدمات دولت استان بوشهر می رساند  در جهت ارائه …