اجرای آزمایشی طرح تجارت چمدانی ویژه مرزنشینان در سراوان

فرماندار سراوان گفت: برای نخستین بار و در آینده‌ای نزدیک، طرح آزمایشی تجارت چمدانی ویژه مرزنشینان در شهرستان سراوان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سراوان، محمدشریف خالقی دیروز در جلسه ساماندهی مبادلات مرزی این شهرستان اظهار کرد: با توجه به مصوبه هیئت دولت در زمینه اجرای فاز دوم طرح تامین معیشت مرزنشینان، این طرح به عنوان گامی موثر در خصوص تامین معیشت تمامی مرزنشینان منطقه و گسترش توسعه پایدار و ایجاد تعادل و کاهش حدود ۳۰ درصدی قیمت برخی مواد خوراکی و جلوگیری از قاچاق و حذف برخی مشاغل کاذب در منطقه است.
وی افزود: ما باید بتوانیم به صورت صددرصدی از ظرفیت‌های مرز و به ویژه بازارچه‌های مرزی شهرستان استفاده کنیم و از این امتیاز اختصاص یافته به شهرستان بتوان حداکثر بهره را ببریم.
فرماندار سراوان بیان کرد: با هماهنگی دوایر مربوطه در سطح شهرستان و اقدامات انجام شده در سطح دو بازارچه مرزی جالق و کوهک شهرستان، امیدواریم بتوانیم در آینده با راه‌اندازی بازارچه سوم این شهرستان واقع در منطقه شمسر، این امر در شهرستان محقق شود.
خالقی گفت: بیش از ۳۱ هزار خانوار در دفاتر پیشخوان دولت در سامانه دریافت کارت الکترونیک مرزنشینان شهرستان سراوان ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد بیش از ۲۸ هزار کارت صادر و تحویل شده است.
وی اضافه کرد: هم‌چنین تعداد حدود سه هزار نفر در مرحله ثبت‌نام نهایی و صدور و تحویل کارت قرار دارند.

بررسی نمایید

ابلاغیه نرخ تاییدیه تحصیلی

 براساس آخرین ابلاغیه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نرخ سرویس تاییدیه تحصیلی به …