اجرای طرح حذف کارت در بانک ملی از دهه فجر
اجرای طرح حذف کارت در بانک ملی از دهه فجر

اجرای طرح حذف کارت در بانک ملی از دهه فجر

تهران- مدیر عامل بانک ملی از حذف کلیه کارت بانک ها از دهه فجر خبر داد و گفت: با سرویس جدیدی که بانک ملی ایران طراحی کرده است، امکان آن وجود دارد که کارت های بانکی حذف شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، ˈفرشاد حیدریˈ روز چهارشنبه در نشستی خبری که در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد ، افزود: این سرویس می تواند جایگزین کارت بانک شود و از تعدد کارت های بانکی جلوگیری می کند.

وی با تشریح عملکرد این بانک طی سال جاری، افزود: منابع بانک ملی در ۱۰ ماه سالجاری به ۷۳۱ هزار میلیارد ریال رسیده و مصارف این بانک نیز دراین مدت حدود ۶۸۳ هزار میلیارد ریال بوده است.

وی در مورد بدهی بانک ملی ایران به بانک مرکزی گفت: ۱۲۰ هزار میلیارد ریال از بدهی بانک ملی پرداخت و ساماندهی شده است.

حیدری گفت: بانک ملی ایران دارای شش هزار و ۳۹۱ دستگاه خودپرداز (ATM ) و بیش از ۴۴۷ هزار پایانه فروش (POS )با ۳۰ میلیون و ۴۰۰ هزار کارت بانکی است و بر همین اساس این بانک در صدر بانکداری الکترونیکی کشور قرار دارد.

وی از ایجاد شعب تمام الکترونیک بانک ملی ایران تحت عنوان شعب ˈشهاب ملیˈ خبر داد و افزود: دو شعبه در تهران و شش شعبه در نقاط دیگر کشور در دهه مبارک فجر افتتاح خواهد شد.

وی از اجرایی شدن طرح تبدیل ارز در شعب بانک ملی ایران خبر داد و گفت: با طرح صرافی الکترونیک بانک ملی ، مردم می توانند ارز خود را تبدیل به ریال و ریال را تبدیل به ارز کنند.

مدیر عامل بانک ملی ایران گفت: این سرویس جدید که توسط بانک ملی ایران طراحی شده در دهه فجر رونمایی می شود.

حیدری به فروش اموال مازاد بانک ملی ایران نیز اشاره کرد و از فروش ۳۳۲ فقره از اموال مازاد بانک ملی ایران خبر داد.

مدیر عامل بانک ملی ایران به مطالبات غیر جاری بانک ملی ایران نیز اشاره کرد و افزود: در سال جاری بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال از مطالبات غیر جاری بانک تعیین تکلیف شده در حالی که کل مطالبات معوق بانک ملی ۱۵۵ هزار میلیارد ریال است.

وی با اشاره به میزان تسهیلات پرداخت شده از سوی بانک کارگشایی ، افزود: طی ۱۰ ماه سال جاری ۵۰۰ هزار فقره به مبلغ دو هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال از سوی بانک کارگشایی پرداخت شده است.

حیدری در مورد تامین نقدینگی دستگاه های خودپرداز و سایر بانک ها در ایام پایانی سال، گفت: به اندازه کافی نقدینگی تامین شده است و مشکلی در تامین نقدینگی پایان سال نداریم.

حیدری در پاسخ به پرسشی در خصوص شکایت بانک ملی ایران از بانک صادرات در قضیه اخلال مالی ، گفت: در دادگاه حکم رد اموال بانک ها صادر شده و هم اکنون در حال تجدید نظر است و به زودی عملیات اجرایی برگشت اموال بانک ها صورت خواهد گرفت.

وی در مورد نرخ سود سال آینده نیز گفت: نرخ سود فعلی مناسب است و امیدواریم بتوانیم هم نرخ سود پرداختی، نرخ سپرده ها و نرخ سود دریافتی از تسهیلات گیرندگان را کاهش داده و نه افزایش دهیم.

وی با تاکید بر اهمیت مهار تورم، افزود: اگر نرخ سود سپرده ها افزایش پیدا کند، متناسب با آن نرخ سود دریافتی از تسهیلات گیرندگان نیز باید اضافه شود و این در چرخه تولید ملی کشور مشکلاتی را ایجاد می کند به همین دلیل باید تورم را مهار کنیم.

حیدری بدهی دولت به بانک ملی ایران را ۹۸ هزار میلیارد ریال اعلام کرد که ۵۸ هزار میلیارد ریال آن در قالب رد دیون به بانک ملی ایران پرداخت شده است.

وی افزود: میزان رشد منابع بانک ملی بیشتر از میزان رشد نقدینگی کشور است.

مدیرعامل بانک ملی ایران در پاسخ به پرسشی در خصوص امکان افزایش تسهیلات خودرو، گفت: پیشنهاداتی به بانک مرکزی در این راستا ارایه شده است، زیرا باید در تسهیلات خرد کالا و خودرو تغییرات ایجاد شود.

حیدری در پاسخ به پرسشی در خصوص برداشت شبانه بانک مرکزی از حساب بانک ها، گفت: برداشت از حساب بانک ها با این منطق بود که برخی از بانک ها از آیین نامه های ارزی تخلف داشته اند و ارز را در جایی دیگر به مصرف رسانده اند.

وی ادامه داد: یک میلیون و ۶۰۰ هزار عملیات ارزی احصا شده و آن را در پرتال ارزی بانک مرکزی وارد کردیم تا رسیدگی های لازم انجام شود و با این اوصاف باید بگوییم که بانک ملی هیچ نوع تخلفی از این بابت نداشته است و پرداخت ها عمدتا برای حجاج، ارز دانشجویی، ارز غیر بازرگانی و ارز بازرگانی نیز مستند به گشایش اعتبارات اسنادی بوده است.

وی گفت: رسیدگی به این قضیه زمان بر است اما این وجوه به بانک ملی برگردانده خواهد شد.

وی در مورد طرح آتیه نوزادان نیز گفت: این طرح به صورت پایلوت اجرا ، اما به دلیل عدم تخصیص بودجه لازم متوقف شد.

بررسی نمایید

آموزش سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا

بدینوسیله به اطلاع کلیه دفاتر پیشخوان خدمات دولت استان بوشهر می رساند  در جهت ارائه …