تبدیل تلفن همراه به کلید خانه با ابتکار دانشمند ایرانی
تبدیل تلفن همراه به کلید خانه با ابتکار دانشمند ایرانی

تبدیل تلفن همراه به کلید خانه با ابتکار دانشمند ایرانی

تلفن‌های همراه در حال حاضر از قابلیت‌های بسیاری مانند دوربین، ساعت و واکمن برخوردار بوده و حتی تلاشهایی برای تبدیل آن‌ها به کیف جیبی نیز در حال انجام است. اکنون دانشمند ایرانی موسسه فناوری اطلاعات ایمنی فرانهوفر آلمان در حال کار برای افزودن خاصیت کلید به این دستگاههای هوشمند است.

 

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر احمدرضا صادقی دست به ساخت یک سیستم جدید موسوم به «ShareKey» زده که از ارتباط حوزه نزدیک(NFC) استفاده می‌کند و عنوان ایمن‌ترین شیوه امنیتی را به خود اختصاص داده است.

 

این سیستم به طور موثر یک برنامه آندروید بوده که از طریق NFC و تنها با تکان دادن تلفن با قفل‌های هوشمند در برای باز و بسته کردن آنها ارتباط برقرار می‌کند.

 

برخلاف سیستم‌های مشابه که از وای‌فای و بلوتوث برای ارسال دستورالعمل‌ها استفاده می‌کنند، در این سیستم تنها باید تلفن را در فاصله بسیار نزدیک از قفل قرار داد. در این حالت، هکرها به سختی می‌توانند در برابر سیگنال‌های ارسالی از ShareKey اختلال ایجاد کنند.

 

اختصاص یا لغو دسترسی به هر در در این سیستم بسیار ساده بوده و هر کاربر تلفن هوشمند می‌تواند برای یک دوره زمانی تعریف شده از امکان استفاده از این برنامه برای یک یا چند در برخوردار باشد.

 

پیش بینی می شود سخت‌افزار در بدون کلید با هزینه ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار وارد بازار شود اما فروش عمده این فناوری و کاهش قیمت آن به نظر در پنج سال آینده محقق خواهد شد.

بررسی نمایید

آموزش سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا

بدینوسیله به اطلاع کلیه دفاتر پیشخوان خدمات دولت استان بوشهر می رساند  در جهت ارائه …