تعيين نرخ خدمات مدون شد
تعيين نرخ خدمات مدون شد

تعیین نرخ خدمات مدون شد

رییس کمیته نرخ گذاری کارگروه راهبری کشور از قیمت گذاری ۳۴ خدمت خبر داد.

مهندس امیر شجاعان در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی کانون سراسری ضمن بیان نحوه شکل گیری کمیته تعیین نرخ، از قیمت گذاری ۳۴ خدمت از قبیل ثبت احوال، آبفا، رایتل، صنعت، معدن و تجارت و… خبر داد و گفت: براساس تکلیف، کمیته تخصصی دفاتر پیشخوان دولت در مجموعه وزارت کشور با حضور نمایندگان استانداری تهران، سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی و اعضای معاونت توسعه مدیریت سرمایه انسانی رییس جمهور شکل گرفت و این کمیته طی جلساتی متعدد، به تدوین روش های قیمت گذاری می پردازد.
وی در خصوص واگذاری درگاه به سازمان پست حاکمیتی گفت: نقش حاکمیت و درگاه باید تعریف گردد.
مشاور وزیر کشور افزود: در صورتی که سازمان پست دولتی به شکل مناسبی سازماندهی گردد و مأموریت های خود را به نحو احسن به انجام رساند، امکان واگذاری وجود دارد اما در حال حاضر سازمان پست دولتی به شکل مطلوب ما و با ساختار مناسب تشکیل نشده است واین نگرانی وجود دارد تا زمانی که پست دولتی ساختار خود را بدست نیاورده این امر تحقق نمی یابد.
وی در پاسخ به سؤال خبرنگار کانون کشوری مبنی بر اینکه رویکرد پست با دفاتر رویکرد مناسبی نیست گفت: پست نیز اصول تجارت و درآمد خود را دارد و از استدلال ها و تعاریف مشخص شده ای پیروی می کند که می بایست این تعامل را مدیریت و حمایت کرد که در سایه تحقق این هدف می توان بخش اجرایی را به بخش خصوصی واگذار نمود و با توجه به اینکه دفاتر پیشخوان واژه دولت را به همراه دارند همچنان دولت جایگاه حاکمیتی خود را ایفا می کند و دولت به دنبال چابک سازی و کوچک سازی بدنه اجرایی خود می باشد.
مهندس شجاعان در رابطه با نقش کانون کشوری دفاتر پیشخوان دولت تصریح کرد: نقش کانون نقش خوبی است اما تا جایگاه مطلوب فاصله دارد.
وی افزود: دفاتر باید در تصمیم سازی ها نقشی پرنگ داشته باشند و از ظرفیت های مناسب مسؤولان دفاتر می بایست به خوبی بهره برد و سازماندهی مناسبی داشته باشند اما در هر حال روند مناسبی است و کانون در مقایسه با نقطه مشابه سال قبل رشد چشم گیری داشته و توسعه یافته تر شده و نیز بخش های حاکمیتی از این مجموعه حمایت می نمایند.
وی افزود: امید دارم با توجه به تقویت بخش خصوصی و توسعه دولت الکترونیک و واگذاری کار مردم به مردم که دولت آن را جزء اصول راهبردی خود می داند از این امر حمایت کرده تا کانون جایگاه خودش را پیدا کند و امید است با ظرفیت های موجود به این ساختار برسد و دولت نیز خدمات بیشتری را ارائه نماید.
شجاعان در پایان از کلیه مسؤولان دفاتر خواست تا تعامل مناسبی با انجمن های صنفی استانی و کانون کشوری داشته باشند و دقت نظر در انتخاب اعضای هیأت مدیره داشته باشند تا با همراهی هم به اهداف عالی دست یابند

بررسی نمایید

ابلاغیه نرخ تاییدیه تحصیلی

 براساس آخرین ابلاغیه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نرخ سرویس تاییدیه تحصیلی به …

یک دیدگاه

 1. يكي نيست بگه پدرجان، شما كه اينقدر دفاتر رو به همدلي و همراهي با تشكلات مختلف صنفي و دولتي توصيه ميكنيد، چرا با دفاتر تعامل نداريد و در قيمت گذاري خدمات اصلا به شرايط و هزينه هاي دفاتر توجه نميكنيد؟
  چندبار به شكل كارشناسي واقع بينانه ارائه سرويس ها رو هزينه يابي كرديد؟
  چرا توجه نميكنيد كه دفاتر از خزانه بيت المال بهره مند نيستند و با واقعيت هاي اقتصاد و بازار سروكار دارند؟
  به جون هردومون قسم با اين بازار آزاد و نرخ گذاري هاي شما عاقبت خوبي براي دفاتر نميتوان متصور بود.
  يه مقايسه بفرماييد ببينيد بخش دولتي براي ارائه هركدوم از اين سرويس ها چقدر هزينه ميكردند؟
  اما حيف و صدحيف كه:
  گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله ماست
  آنچه البته به جايي نرسد فرياد است

Devin White Jersey