تفویض اختیارات بیشتر به مدیران ثبت احوال

رییس سازمان ثبت احوال کشور از کارت هوشمند ملی به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیک نام برد و گفت: در آینده‌ در صورت ایجاد زیربناهای لازم در دستگاه‌های اجرایی، تمام دستگاه‌ها از آن بهره‌مند خواهند شد که صرفه‌جویی‌های چشمگیری را در اقتصاد و صنعت به دنبال خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، محمد ناظمی اردکانی در همایش مدیران کل ستادی و استانی ثبت احوال کشور با بیان اینکه پروژه کارت هوشمند ملی یکی از پروژه‌های بزرگ و مهم سازمان ثبت احوال کشور در سطح ملی است گفت: زیرساختهای این پروژه عظیم آماده شده است و بعد از این ادامه کار در استانها خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه صدور شناسنامه مکانیزه در استانها مبتنی بر پایگاه اطلاعات جمعیت این سازمان است، تاکید کرد: این عمل امکان سوء استفاده و جعل شناسنامه را بسیار کم می‌کند.
ناظمی اردکانی همچنین به گسترش خط استعلام اشاره کرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی و خدمت رسان در سطح ملی به این پایگاه متصل هستند و به صورت وب سرویس به همه شعبات و نمایندگی‌های خود سرویس ارائه می‌دهند.
وی در ادامه پروژه کارت هوشمند ملی، صدور شناسنامه مکانیزه مبتنی بر پایگاه اطلاعات جمعیت و گسترش خط استعلام را جزء سه اقدام مهم این سازمان عنوان کرد و تمامی این اقدامات را در راستای تحقق بیانات مقام معظم رهبری در جهت اتقان اسناد هویتی مردم ایران دانست.
رییس سازمان ثبت احوال راهبرد دیگر این سازمان را تسهیل، سرعت، دقت و اطمینان برای صدور اسناد هویتی دانست و گفت: برای اجرایی و عملیاتی شدن این مهم، همکاری تمامی کارکنان ثبت احوال الزامیست.
ناظمی اردکانی آرشیو الکترونیکی اسناد هویتی و بهره‌برداری از آن، ایجاد دفاتر پیشخوان و اصلاح قانون و دستورالعمل‌ها و احیانا ساختارها را برای این امر مهم و ضروری عنوان کرد.
وی همچنین خواستار اختیارات بیشتر برای مدیران ثبت احوال در خصوص تعیین تکلیف افراد مشکوک التابعه، اصلاح و تغییر نام و نام‌خانوادگی، اصلاح سن، فرزندخواندگی، تعویض و صدور شناسنامه و درج آخرین تحولات در اسناد هویتی شد.تفویض اختیارات بیشتر به مدیران ثبت احوال

بررسی نمایید

مدیران دفاتر ملزم به معرفی جانشین یا مدیر داخلی می باشند

بر اساس بند۴  فصل دوم  از پیوست شماره ۲   مصوبه شماره جلسه ۲۸۹ مورخ ۱۹/۱۲/۱۳۹۷ …