توصیه‌های امنیتی FCC به كاربران گوشی‌های هوشمند
توصیه‌های امنیتی FCC به كاربران گوشی‌های هوشمند

توصیه‌های امنیتی FCC به کاربران گوشی‌های هوشمند

ایتنا – FCC، برای کاربران گوشی‌های هوشمند در مورد چگونگی حفاظت از دستگاه‌های تلفن همراه و داده‌های خود در برابر تهدیدات امنیتی ابزاری را منتشر کرده است.

کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده(FCC)، به کاربران گوشی‌های هوشمند در مورد چگونگی حفاظت از دستگاه های تلفن همراه و داده‌های خود در برابر تهدیدات امنیتی مشاوره می‌دهد.

به گزارش ایتنا از مرکز ماهر، این کمیسیون ابزاری آنلاینی را با نام”Smartphone Security Checker” منتشر کرده است.
این ابزار ۱۰ اقدامی را تشریح می‌کند که کاربران باید دنبال نمایند تا داده‌های شخصی خود را در برابر تهدیدات محافظت نمایند.
این تهدیدات شامل آلوده شدن دستگاه‌ها به بدافزار، گم شدن یا به سرقت رفتن دستگاه می‌شود.

توصیه‌های ارائه شده توسط این ابزار عبارتند از: قفل کردن گوشی با PIN یا رمز عبور؛ اجتناب از تغییر دادن تنظیمات امنیتی پیش‌فرض گوشی یا شکستن قفل گوشی (jailbreaking)؛ پشتیبان‌گیری از داده‌های گوشی بر روی ابر یا رایانه یا کارت حافظه قابل حمل به طور منظم؛نصب برنامه‌های کاربردی از روی منابع معتبر؛ بررسی و درک مجوزهای درخواست شده بوسیله برنامه قبل از نصب آن؛ نصب به‌روزرسانی‌های منتشر شده توسط کارخانه سازنده؛ نصب برنامه‌های امنیتی که اجازه می‌دهند از راه دور گوشی را قفل نمود یا داده‌های آن را پاک کرد؛ اجتناب از اتصال به اینترنت از طریق شبکه‌های ناامن بی‌سیم؛ پاک کردن داده‌های گوشی قبل از فروختن آن؛ و گزارش دادن گوشی‌های به سرقت رفته به مقامات مربوطه.

این ابزار اجازه می‌دهد تا صاحبان گوشی‌های هوشمند، سیستم عامل دستگاه خود را انتخاب نمایند.
گزینه‌های موجود شامل اندروید، اپل iOS، بلک بری و ویندوز می‌باشد.

بسیاری از مراحل برای تمامی انواع گوشی‌ها یکسان است اما با توجه به نوع سیستم عامل ممکن است لینک‌ها و دستورات خاصی نیز متفاوت باشد.

بررسی نمایید

آموزش سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا

بدینوسیله به اطلاع کلیه دفاتر پیشخوان خدمات دولت استان بوشهر می رساند  در جهت ارائه …