خدايا برس به داد ما ديگه پله هم نيستيم شديم پله برقي!!
خدايا برس به داد ما ديگه پله هم نيستيم شديم پله برقي!!

خدایا برس به داد ما دیگه پله هم نیستیم شدیم پله برقی!!

یا با ما یا با رقیب ” جمله ای بود که چند وقت پیش در یک سایت دیدم که معاونت بازاریابی همراه اول خطاب به دفاتر پیشخوان فرموده بودند.

 

واقعا چه دنیای عجیبی است یه موقعی بود تو همایش رایتل داد زدیم و گلومونو پاره کردیم که کار ایرانسل رو پیش نگیر و از ارتباط سیار الگو بردارید چرا که به دفاتر و درآمدشون احترام می ذاره که آخر سر از این همه داد و فریاد فقط خستگیش برامون موند.
بله همکاران آنقدر که ما دفاتر متحد و یکدست هستیم و اصلا پشت همو خالی نمی کنیم، شدیم پله برقی. دیگه پله هم نیستیم که زحمت بالا رفتن به خودشون بدن فقط کافیه به دفاتر برای مدتی وارد شوند تا به اوج موفقیت و درآمد برسند و فقط برای چند هزار تا بانک سود و کارمزد برای صدور ضمانت نامه های سنگین عائد گردد و این وسط دفاتر نیز موسسات موفق خیریه … ( آنقدر کار خیریه کردیم که آخر سر به عنوان دفتر شایسته سال انتخاب شدیم!! )

واقعا چرا ؟ تا اومدیم بگیم چرا کارمزدها رو با نرخ ۵ سال پیش محاسبه می کنین گفتن داریم ۱۸۶۸ می یاریم به ناچار خفه شدیم، اومدیم بگیم چرا ۱۸۶۸ راه انداختین چند تا دفتر رو قطع کردن دلیلشو هم خدا داند … دیگه نیومدیم بگیم بلکه رفتیم نگفتیم و ساکت یه گوشه نشستیم که گفتند یا “با ما یا علیه ما” واقعا نمی دونیم تو یه دفتر خدماتی چرا بحث انحصار مطرح می شه تا اون موقع که اپراتورها ۲ تا بودند کاری به کار هم نداشتند حالا که شدن ۳ تا نمی دونم جادو شدند و یا سحر شان کردن که الان آب هیچکدام با هم در یک جوب نمی رود فکر کنم اگه همینطوری ادامه بدند تا آمدن نسل پنجم دیگه رسما برگردیم به دوره بربرها و یا اسپارتاکوس که دفتر بشه آرنا و محل نبرد گلادیاتورهای هر اپراتور… و تا می تونند همدیگرو با سیم کارت های ۲ قلو و ۳ قلو و چند قلو بزنند و کارت شارژ به هم پرتاب کنند.
بابا! بالا نشینا، بابا! همراه، اول، خیلی بزرگ، خیلی مشترک دار و خیلی تعاریف دیگر…. که خودتان بهتر می دانید؛ ما نفهمیدیم شما نقش مرغ رو دارید یا شتر مرغ ! هر جا که لازمه تغییر می کنید می پرسید یعنی چی ؟؟؟؟
هان !!!
معاون توسعه رئیس جمهور دستور داد تا بیمه معلم رو برای ضمانت ها قبول کنید و استانداری هم ندیده یه مهر خوشگل برای تائیدش زد اما شما حتی نگاشم نکردید و گفتید ما بخش خصوصی هستیم …. و این چیزا برا دولتیاست … بابا با معرفت، مشتی، اقتدار، شما دارید از اعتبار دولت استفاده می کنید … و هرجا هم که نیاز می دانید خودتان را دولتی می نامید ….
چه قدر جالب !!!
به خدا اعتباری که الان به آن افتخار می کنید از قطره قطره عرق ریختن مسئولین دفاتر حاصل شده شرکتی که نهایتا ۱۰۰ اداره در کل کشور داشت که نمی تونست پاسخگوی ۲۰ میلیون مشترک گردد؛ پس دلیل برتری تان نسبت به دیگر اپراتورها ورود به دفاتر بود. ما تازه می خواستیم شما را الگو برای اپراتورهای دیگر عنوان نماییم اما فکر کنم تا چند وقت دیگر شما از آنها الگو برداری می کنید و یک لشکر زرهی در ورودی ادارات قرار می دهید و پس از ساعت ها سین جین و پرسش و پاسخ افتخار شنیدن صدای یه کارمندی را نصیبمان می کنید و بعدشم می گید یه شماره بدید تا رو یخ بنویسم تا اگه آب نشد و دورش ننداختم در سال های آتی نوادگان شان با شما تماس گیرند.
آخه این چه تجارتیه والا هر چیزی نوبرش تو ایرانه یه اپراتور داریم که خیلی اوله بقول زمان سربازی پایه اش بالاست و حکم می کند، یه اپراتور داریم که محصولاتشو فقط گل فروشای سر چهارراها نمی فروشند! اپراتور بعدی که دیگه حرفشو نزن یه بار پارسال دفاتر و جمع کرد و گفت دفاتر منتخب اما همه کافی نت ها منتخب تر بودند اون دوران تموم شد دوباره گفتند بیاید جمع شیم نمایندگی بدیم همه کارا رو کردند حتی تا نام کاربری و کلمه عبور هم دادند اما این پاکت ها عین تخم مرغ شانسی یا لپ لپ بودند دعا می کردی که فعالش گیرت بیاد ….
به جرات می گویم شما مدیون ما هستید و چون درست تجارت را نمی دانید به راحتی بر ریشه تان تیشه می زنید …
البته باید عرض کنم ما مسئولین نیز در این اتفاقات بی تقصیر نیستیم اما حیف و واقعا حیف… وای بر مایی که حاضریم شبکه عظیم دفاتر رو به خاطر یه شارژ ۱۰۰۰ تومانی بفروشیم و برای ما لحظه و آن، از هر چیزی مهمتر است. یعنی یه خدمتو من داشته باشم دیگری رو قطع کردن چه بهتر مشتریم زیاد میشه در صورتیکه این شتریه که در هر دفتر می خوابه … وای بر ما که هر چه بر سرمان می آید از بی تدبیری و بی فکری و عدم انسجاممان است.
ای کاش می پذیرفتیم که یک متولی در کشور امور صنفی مان را پیگیری کند متولی که از بین خود ماست …

بررسی نمایید

ابلاغیه نرخ تاییدیه تحصیلی

 براساس آخرین ابلاغیه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نرخ سرویس تاییدیه تحصیلی به …