دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ، تجاری سازی می شود
دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ، تجاری سازی می شود

دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ، تجاری سازی می شود

تهران -رئیس پژوهشگاه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : اولویت کاری این پژوهشگاه ، تجاری سازی دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است .

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ˈمرتضی براریˈ روز سه شنبه افزود: در این راستا و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، تعامل مناسبی با بخش دولتی و خصوصی برقرار شده تا نیاز بازار در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را احصاء کنیم.

وی افزود: باید با استفاده از متخصصان و نخبگان داخلی زمینه رشد فناوری و رشد تولیدات علمی در جهت حل نیازهای کشور فراهم شود.

براری گفت: در حال حاضر شرکت های دانش بنیان بسیاری در کشور ایجاد شده که امیدواریم با برنامه های حمایتی و تشویقی در حال تدوین، در آینده نزدیک شاهد افزایش این نوع از شرکت ها در کشور باشیم.

رئیس پژوهشگاه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: از سوی دیگر، در تلاش هستیم تا با همکاری شرکت ها و سازمان های زیر مجموعه وزارت ارتباطات، زمینه استفاده حداکثری از ظرفیت های بومی برای بر طرف کردن نیازهای کشور فراهم شود.

براری تاکید کرد: از سوی دیگر، از دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان خواسته ایم تا فناوری های نوین محقق شده در این حوزه را به ما ارایه کنند تا اقدام های لازم اجرایی شود.

وی با اشاره به دیگر اقدام های پژوهشگاه در راستای ایجاد اشتغال گفت: در سال حمایت از تولید داخل، کار و سرمایه ایرانی، پژوشگاه تحقیقات ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری بخش های مختلف فعال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ، فرصت های سرمایه گذاری در این حوزه را استخراج می کند.

وی ادامه داد: ایجاد شبکه سرمایه گذاری و برقراری ارتباط میان تولیدکنندگان و ارایه کنندگان سرویس با سرمایه گذاران از جمله اهداف اجرای این طرح در پژوهشگاه تحقیقات است.

اقتصام (۱) ** ۱۵۷۹ **۱۵۶۱

بررسی نمایید

آموزش سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا

بدینوسیله به اطلاع کلیه دفاتر پیشخوان خدمات دولت استان بوشهر می رساند  در جهت ارائه …