دفاترخدمات ارتباطی روستایی و شرکتهای دانش بنیان تسهیلات دریافت می‌کنند
دفاترخدمات ارتباطی روستایی و شرکتهای دانش بنیان تسهیلات دریافت می‌کنند

دفاترخدمات ارتباطی روستایی و شرکتهای دانش بنیان تسهیلات دریافت می‌کنند

تهران – معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دفاتر خدمات ارتباطی روستایی و شرکتهای دانش بنیان تسهیلاتی به منظور ارتقاء و توسعه کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات، دریافت می کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی،ˈمحمدعلی فرقانیˈ روز سه شنبه افزود: به دفاتر خدمات ارتباطی روستایی که در قالب دفاتر پیشخوان خدمات دولت از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی مجوز دریافت کرده و در روستاها و مناطق محروم فعالیت می‌کنند، تسهیلات پرداخت می‌شود.

وی افزود:این تسهیلات به منظور ارتقاء و توسعه کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور و تولید برنامه‌های نرم‌افزاری، فراهم‌کردن زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات، حمایت از پروژه‌ها و طرحهای توسعه‌ای یا اشتغال‌زا از محل منابع داخلی شرکتهای وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که به عنوان وجوه اداره شده در نظر گرفته شده ، پرداخت می‌شود.

رئیس کمیته وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: تولیدکنندگان داخلی تجهیزات در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات، پیمانکاران این حوزه، شرکتهای دارای قرارداد طراحی، نمونه‌سازی، خدمات مهندسی و تولید تجهیزات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ،موسسات آموزشی غیرانتقاعی دارای مجوز از وزارت علوم برای ایجاد دانشگاهها و رشته‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

فرقانی ادامه داد: همچنین مراکز ارایه دهنده خدمات اینترنتی (مراکز ISP و ISDP )و دفاتر خدمات ارتباطی روستائی دارای مجوز از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، فعالان حوزه تولید نرم‌افزار و گسترش فعالیتهای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و ایجاد شبکه و مراکز خصوصی پست و مخابرات و … از مواردی هستند که می‌توانند با توجه به دسته‌بندی دهگانه دستورالعمل شورای راهبردی وام وجوه اداره شده ،تسهیلات دریافت کنند.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به جایگاه شرکتهای دانش بنیان و فناور محور در توسعه حوزه ICT تصریح کرد: براساس مصوبه شورای راهبردی وام وجوه اداره شده، شرکتهای دانش بنیان علاوه بر سقف تسهیلات گروههای دهگانه، براساس ارزیابی کارشناسی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات می‌توانند تا سقف دو میلیارد تومان تسهیلات دریافت کنند.

فرقانی در تشریح عملکرد کمیته وام وجوه اداره شده گفت: در این کمیته تا اول مهر سال جاری یک هزار و ۴۸۲ میلیارد و ۷۵ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال تسهیلات تصویب و برای پرداخت به شعبه‌های منتخب پست بانک ابلاغ شده است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره نحوه دریافت این تسهیلات اظهار کرد: متقاضیان باید درخواست خود را به دبیرخانه کمیته وام وجوه اداره شده به نشانی تهران، انتهای خیابان کارگر شمالی، خیابان بیستم، شماره ۱۲۳ ارسال کنند و یا به پورتال جامع کمیته وجوه اداره شده به آدرس facility.itrc.ac.ir مراجعه و پس از مطالعه شرایط دریافت تسهیلات، درخواستهای خود را از این طریق ارسال کنند.

بررسی نمایید

بنر توافق نامه سطح خدمات پستی (SAL)

مصوبه و بنر توافق نامه سطح خدمات پستی در قسمت ویژه همکاران بار گزاری گردیده …