دفاع رییس کمیسیون صنایع مجلس از دفاتر پیشخوان دولت

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: توسعه دفاتر پیشخوان به عنوان ابزار دولت الکترونیک باید در دستور کار دولت باشد، چرا که افزایش خدمات غیرحضوری به مردم باعث کاهش هزینه‌های مردم و فساد اداری می‌شود.

به گزارش فارس از تبریز به نقل از دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس، رضا رحمانی در جلسه بررسی مشکلات IT و ICT آذربایجان‌شرقی با حضور معاون وزیر ارتباطات، اظهار کرد: تولید نرم افزار و حوزه ساخت داخل موضوعی است که باید توجه ویژه‌ای به آن داشت و از توانمندی‌های بخش‌های مختلف نیز برای آن استفاده کرد.
وی گفت: زمانی نه چندان دور دولت قصد انحلال وزارت ارتباطات و ادغام آن با وزارت راه و شهرسازی را داشت و حتی وزیر راه را سرپرست وزارت ارتباطات گذاشت با این توجیه که هر دو از جنس ارتباط هستند.
رحمانی افزود: در مجلس طرحی دو فوریتی ارائه کردیم تا از این کار جلوگیری شود و نمایندگان نیز با رای بالایی از آن حمایت کردند که نشان از توجه مسئولان به بخش ارتباطات است.
رحمانی ادامه داد: هر کشوری قصد پیشرفت دارد، جز بستر فناوری اطلاعات امکان دیگری ندارد و متاسفانه کشور ما در این بخش عقب است.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: خوشبختانه امسال در وضعیت بد بودجه‌ای توجه ویژه‌ای به وزارت ارتباطات شده، ولی ما معتقدیم این اعتبارات ناکافی است، چرا که ارتباطات حوزه‌ای فرابخشی است و کشور نیز به توسعه آن نیاز دارد.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به توانمندی‌های آذربایجان‌شرقی در حوزه IT ، افزود: همانطور که این استان از حیث اقتصادی و بازرگانی و … در طیف استان‌های برجسته کشور است، در حوزه فناوری اطلاعات نیز ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بالایی دارد.
رحمانی با بیان اینکه امروز دیگر نباید جایی در کشور باشد که در آنجا تلفن ثابت وجود نداشته باشد، عنوان کرد: در دولت جدید عزم خوبی برای به سرانجام رساندن کارهای لازم برای کشور دارد و امیدواریم کارهای سخت‌افزاری لازم در حوزه ارتباطات هر چه زودتر به پایان برسد.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو اظهار کرد: توسعه دفاتر پیشخوان به عنوان ابزار دولت الکترونیک باید در دستور کار دولت باشد، چرا که افزایش خدمات غیرحضوری به مردم باعث کاهش هزینه‌های مردم و فساد اداری می‌شود.
وی اضافه کرد: البته خدمات دفاتر پیشخوان باید به نحوی مطلوب باشد که مردم احساس کمبود خدمات در این دفاتر نداشته باشند و از رجوع به ادارات خودداری کنند.
در این جلسه مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی و همچنین توانمندی‌های این استان در حوزه IT مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد جمع‌بندی این موضوعات در جلسه‌ای با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرایی شود.

بررسی نمایید

ابلاغیه نرخ تاییدیه تحصیلی

 براساس آخرین ابلاغیه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نرخ سرویس تاییدیه تحصیلی به …