راه‌اندازی سایت مختص تغییر نشانی و کدپستی در دهه فجر
راه‌اندازی سایت مختص تغییر نشانی و کدپستی در دهه فجر

راه‌اندازی سایت مختص تغییر نشانی و کدپستی در دهه فجر

پارسایی درباره تغییر نحوه ثبت کد پستی و نشانی اظهار داشت: براساس قانون و آئین نامه سال ۷۸ تغییر کد پستی برای افرادی که نشانی سکونتشان تغییر کرده الزامی است و باید با مراجعه به سایت سازمان ثبت احوال نسبت به ثبت تغییر نشانی اقدام کنند

معاون فناوری اطلاعات و آمارهای جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور گفت: سایت مختص تغییر نشانی و کدپستی در دهه فجر رونمایی و آماده بهره‌برداری می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از فارس ،حمید پارسایی درباره تغییر نحوه ثبت کد پستی و نشانی اظهار داشت: براساس قانون و آئین نامه سال ۷۸ تغییر کد پستی برای افرادی که نشانی سکونتشان تغییر کرده الزامی است و باید با مراجعه به سایت سازمان ثبت احوال نسبت به ثبت تغییر نشانی اقدام کنند.

وی ادامه داد: تغییر کد پستی سال‌هاست که به این روال انجام می‌شود ولی افراد کمتر به سایت مراجعه و نسبت به ثبت تغییر نشانی اقدام می‌کنند.

پارسایی بیان داشت: هم اکنون سایت جدیدی مختص تغییر نشانی و کد پستی در حال طراحی است که آدرس اینترنتی آن اعلام می‌شود.

معاون فناوری اطلاعات و آمارهای جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور خاطرنشان کرد: حدود ۸۰ دستگاه خدمات رسان به صورت آنلاین به سایت دسترسی دارند و با تغییر نشانی در این سایت دیگر نیازی به تغییر کارت ملی نیست و هزینه‌ای برای هموطنان ایجاد نمی‌شود.

پارسایی درباره زمان راه‌اندازی این سایت بیان داشت: سایت مختص تغییر نشانی و کدپستی در دهه فجر رونمایی و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه تغییر نشانی در کارت‌های هوشمند چگونه اعمال می‌شود گفت: در این کارت‌ها که در آینده جایگزین کارت‌های فعلی می‌شود، تغییر نشانی در تراشه‌ای انجام می‌شود.

بررسی نمایید

ابلاغیه نرخ تاییدیه تحصیلی

 براساس آخرین ابلاغیه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نرخ سرویس تاییدیه تحصیلی به …