رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی معارفه شد ​

مراسم تودیع و معارفه رییس جدید و پیشین سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، دکتر محمود واعظی در این مراسم گفت: دکتر فرقانی از زمان ورود به رگولاتوری برای ساماندهی این مجموعه و اداره قانونمند آن تلاش کردند و از مدیران دلسوز، متدین و مسلط به کار بودند که در عین انعطاف در برخورد با اپراتورها، قاطعیت لازم را داشتند.
وی افزود: وفاداری، صداقت و علاقه‌مندی به مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از جمله ویژگیهایی است که در مدت یک ماه همکاری از دکتر فرقانی دیدم.
واعظی با اشاره به اینکه تمام تلاش در مجموعه مدیران وزارت برای محقق کردن انتظارات نظام و مردم است، گفت: با توجه به حساسیت و اهمیت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و نقش آن در اعمال حاکمیت دولت، دکتر عمیدیان برای تصدی این مسئولیت انتخاب شدند که هم شناخت فنی از حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات دارند و هم از جایگاه اپراتورها مطلع هستند و امیدوارم با تجربه‌ای که از معاونت پارلمانی وزارتخانه دارند با همت ایشان برنامه های قبلی تداوم یابد.
همچنین در این مراسم دکتر عمیدیان با اشاره به اینکه محور برنامه‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه رگولاتوری، اعمال اقتدار حاکمیت در بخش ICT است، گفت: در مدیریت این حوزه، توجه به منابع انسانی، تخصص و نوآوری، اعمال نظارت علمی و منطقی، مدیریت اپراتورها و جلب رضایت مخاطبان این حوزه در جامعه را اصل می دانم.
وی افزود: در این مسیر اپراتورها، بازوی اعمال حاکمیت هستند اما حفظ اقتدار فنی و حاکمیتی به عهده رگولاتوری است که امیدوارم با انرژی و فعالیت بیشتر، سیاست‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را در این حوزه محقق سازم.
دکتر محمدعلی فرقانی نیز در این مراسم با اشاره عملکرد خود در مجموعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در چهار سال گذشته گفت: با توجه به اهمیت جایگاه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی، ارتقای ظرفیت دانش، توانمندی و نگرش نیروی انسانی و توسعه مدیران و کارکنان از اولویت‌های ما در بعد درون سازمانی بود که به نتایج خوبی رسید.
وی افزود: در بعد برون سازمانی نیز حرکت در مسیر مقررات‌گذاری پیش‌نگر و پس نگر، تسریع در بررسی و تصویب دستور کارهای تدوین شده برای کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، حضور موفق در مجامع بین المللی و تقویت نظارت آنلاین بر فعالان حوزه ICT از موضوعاتی بود که در اولویت برنامه های اخیر رگولاتوری قرار داشت

بررسی نمایید

عضویت کانون کشوری پیشخوان دولت در کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات فراکسیون راهبردی مجلس

به گزارش روابط عمومی کانون ؛ کمیته فناوری فراکسیون مجلس شورای اسلامی با هدف برطرف …