سوءاستفاده از شناسنامه‌های جدید غیر ممکن است
سوءاستفاده از شناسنامه‌های جدید غیر ممکن است

سوءاستفاده از شناسنامه‌های جدید غیر ممکن است

معاون امور اسناد هویتی سازمان ثبت احوال کشور وجود یکسری ریزنوشته‌های برجسته، هولوگرام، کاغذ واترمارک، نخ امنیتی را از ابزار موجود در شناسنامه‌های مکانیزه عنوان کرد که موجب بالا رفتن ظریب امنیتی این شناسنامه‌ها است و جعل این شناسنامه‌ها را غیر ممکن می‌کند.

به گزارش دفتر روابط عمومی و همکاری های بین الملل، معاون امور اسناد هویتی با اشاره یکی از ماموریتهای سازمان ثبت احوال مبنی بر اتقان اسناد هویتی ایرانیان در اقصی نقاط دنیا تاکید کرد: این سازمان موظف است یک سند رسمی و متقن در اختیار مردم قرار دهد که غیرقابل جعل باشد.
دکترمحسن کرمی افزود: برای بالا بردن ضریب امنیتی شناسنامه‌ها، سازمان ثبت احوال اقدام به صدور شناسنامه‌های مکانیزه کرده است.
وی با بیان اینکه در این نوع شناسنامه‌ها کلیه اطلاعات صاحب شناسنامه بر اساس اطلاعات پایگاه اطلاعات جمهیت ایرانیان پرینت گرفته می‌شود افزود: لمینیتی بر روی صفحات شناسنامه وجود دارد که موجب بالا بردن ضریب امنیتی شناسنامه می‌شود و به مجرد اینکه شخصی بخواهد این اطلاعات را تغییر دهد باید این لمینیت را برداشته که موجب از بین رفتن تمامی نوشته‌ها می‌شود.
معاون امور اسناد هویتی اظهار کرد: در شناسنامه‌های مکانیزه الصاق عکس وجود ندارد بلکه عکس صاحب شناسنامه اسکن می‌شود که خود روشی دیگر برای بالا بردن ضریب امنیتی این شناسنامه‌ها است.
وی تاکید کرد: تمام هموطنانی که شناسنامه در اختیار دارند باید دقت لازم را در حفظ و نگهداری این سرمایه ملی داشته باشند چرا که شناسنامه یک سند رسمی در کشور است.
گفتنی است کلیه شناسنامه‌های صادر شده توسط سازمان ثبت احوال کشور برای افراد زیر ۱۵ سال از سال ۱۳۸۵ و افراد بالای ۱۵ سال از سال ۱۳۸۹ بصورت مکانیزه صادر شده است و شناسنامه دست نویس در ادارات ثبت احوال برای افراد داده نشده است.

بررسی نمایید

آموزش سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا

بدینوسیله به اطلاع کلیه دفاتر پیشخوان خدمات دولت استان بوشهر می رساند  در جهت ارائه …