سیستان و بلوچستان رتبه نخست صدور کارت الکترونیک مبادلات مرزی را دارد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: این استان در زمینه صدور کارت های الکترونیک مبادلات مرزی رتبه نخست را در کشور دارد.

به گزارش مهر، نادر میرشکار ظهر دوشنبه در نشست شورای ساماندهی مبادلات مرزی سیستان و بلوچستان در استانداری اظهار داشت: تا کنون تعداد ۳۷۰ هزار خانواده مرزنشین در استان به منظور دریافت کارت الکترونیک مبادلات مرزی ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۳۰۸ هزار خانوار موفق به دریافت کارت شده اند.
وی با بیان اینکه این طرح درراستای رونق گرفتن تجارت و کمک به وضعیت معیشتی مرزنشینان به مرحله اجرا در آمده است ادامه داد: افرادی که در شعاع ۲۰ کیلومتری مرزها قرار دارند ۵۴ قلم کالا را می توانند بدون عوارض گمرکی و با هدف تامین معیشت خودشان وارد کشور کنند.
میرشکار بیان داشت: به منظور رونق بخشیدن به مبادلات مرزی و با هدف تسهیل در واردات کالا توسط مرزنشینان تا کنون جلسات متعددی با فرمانداران، معتمدان، دهیاران و بازرگانان شهرهای مرزی زهک، هیرمند، سراوان، سیب سوران، مهرستان و خاش انجام پذیرفته است.
وی با اشاره به اینکه اطلاع رسانی لازم در این راستا به تمامی مرزنشنیان انجام شده، افزود: اگر تعداد خانوارهای ثبت نام کننده از طریق پیشخوان های عمومی دولت به منظور دریافت کارت مبادلات مرزی را با میانگین سه نفر محاسبه کنیم تا کنون یک میلیون و ۱۱۲ هزار نفر در استان برای اخذ کارت ثبت نام کرده اند.

بررسی نمایید

مدیران دفاتر ملزم به معرفی جانشین یا مدیر داخلی می باشند

بر اساس بند۴  فصل دوم  از پیوست شماره ۲   مصوبه شماره جلسه ۲۸۹ مورخ ۱۹/۱۲/۱۳۹۷ …