شکایت مردم از کم فروشی اینترنت
شکایت مردم از کم فروشی اینترنت

شکایت مردم از کم فروشی اینترنت

معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان شکایت مردم از کم فروشی اینترنت و نیز کیفیت نامناسب خدمات شرکتهای اینترنتی و شرکتهای واردکننده گوشی موبایل را از جمله دلایل شکایت مردم به این سازمان عنوان کرد.
مجتبی فراهانی در گفتگو با خبرنگار مهر از اجرای طرح شبنم – شبکه بازرسی و نظارت مردمی – بر روی کالاهای فناوری و دیجیتالی خبر داد و اظهار داشت: هم اکنون و در فاز جدید اجرای طرح شبنم، کالاهای دیجیتالی وارداتی و نیز تولیدی در اولویت فهرست کالاهای مشمول این طرح قرار گرفته اند و براین اساس می توان به ترغیب شرکت های تولیدی، جلوگیری از تخلفات و فعالیت مراکز غیررسمی که از برندهای متفرقه استفاده می‌کنند امیدوار بود.
وی به میزان پرونده شکایت از خدمات فناوری و کالاهای این حوزه اشاره و با تاکید بر برخورد قاطع با تخلفات در این بخش، هرگونه افزایش نرخ کالا و خدمات در این حوزه را بدون هماهنگی با واحدهای مسئول غیرقانونی اعلام و تصریح کرد: کالاهای دیجیتالی و فناوری فاقد بارکد دوبعدی طرح شبنم در بازار توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان جریمه خواهند شد.
فراهانی با تاکید براینکه تاکنون ۱۳هزار مورد شکایت مردمی به دلیل عدم نصب برچسب دوبعدی شبنم بر روی کالاهای مصرفی در سال جاری اعلام شده است، اضافه کرد: شبکه بازرسی و نظارت مردمی در حوزه فناوری اطلاعات بسیار پررنگ ظاهر شده و به طور قطع شکایت مردم در بخش کالا و خدمات در این حوزه را پیگیری می‌کند.
وی افزود: سازمان حمایت از مصرف کنندگان در حوزه فناوری اطلاعات به جدیت ورود کرده و تعداد پرونده هایی که از شرکتهای اینترنتی در بخش خدمات و از شرکتهای وارد کننده گوشی های موبایل در بخش کالا وجود دارد بسیار چشمگیر است.
معاون بازرسی و رسیدگی به تخلفات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از حدود ۷۰۶ هزار و ۷۴۲ مورد بازرسی خدمات عمومی در سال جاری توسط این سازمان خبر داد و گفت: از ابتدای امسال بالغ بر ۶۸ هزار و ۱۸۲ مورد پرونده به ارزش ریالی ۹۰۵ میلیارد و ۱۹۴ میلیون و ۵۷۳ هزار و ۷۵۹ ریال داشتیم که برخی از اینها به اخذ رضایت شاکی منتهی شده و در مواردی دیگر این تخلفات بدون رضایتنامه شاکی بررسی، پیگیری و به تعزیرات معرفی شده است.
فراهانی کم فروشی در حوزه اینترنت و کیفیت و سرعت اینترنت را از جمله مواردی عنوان کرد که در مورد عملکرد شرکتهای فناوری اطلاعات منجر به اعلام شکایت می‌شود و ادامه داد: بررسی پرونده های متعدد بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل جداگانه ای دارد و باید گفت که تعداد قابل توجهی پرونده از این حوزه به تعزیرات ارسال می‌شود که تمامی اینها توسط بازرسان و کارشناسان خبره فناوری پیگیری خواهد شد

بررسی نمایید

آموزش سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا

بدینوسیله به اطلاع کلیه دفاتر پیشخوان خدمات دولت استان بوشهر می رساند  در جهت ارائه …