علم خبر داد: مرگ 117 نفر در جاده هاي بوشهر/ افزايش 8 دوربين براي كنترل سرعت
علم خبر داد: مرگ 117 نفر در جاده هاي بوشهر/ افزايش 8 دوربين براي كنترل سرعت

علم خبر داد: مرگ ۱۱۷ نفر در جاده های بوشهر/ افزایش ۸ دوربین برای کنترل سرعت

خلیج فارس: مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان بوشهر گفت: کاهش آمار تصادفات استان طی ۷ ماهه گذشته باعث شد آمار بوشهر از رتبه یک کشور به ۲۷ بهبود یابد.

 

خلیج فارس: مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان بوشهر گفت: کاهش آمار تصادفات استان طی ۷ ماهه گذشته باعث شد آمار بوشهر از رتبه یک کشور به ۲۷ بهبود یابد.
به گزارش «خلیج فارس»؛ حمیدرضا علم در نشستی خبری در آستانه روز حمل و نقل افزود: در هفت ماه امسال ۱۱۷ نفر در تصادفات برون‌شهری استان کشته شدند که بیشترین تلفات مربوط به محور بوشهر – برازجان بوده است.
علم یادآورشد: این تعداد کشته در مقایسه با سال گذشته که ۱۵۹ نفر بوده ۲۶٫۵ درصد کاهش داشته است.
علم گفت: مرگ موتورسواران نیز طی این مدت ۱۰ درصد کاهش یافت و از ۸۰ به ۷۲ نفر رسید.
وی با یادآوری اینکه بیشترین تصادفات موتورسیکلت سواران مربوط به دشتستان است، اضافه کرد: در تصادفات استان خودروهای سواری با ۳۶ درصد و موتور سیکلت ها با ۳۲ درصد بیشترین تقصیر را در میان وسایل نقلیه دارند.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان بخش عمده ای از کاهش تصادفات را به ارتقای فرهنگ رانندگی، بازدارنده تر شدن جرایم و اقداماتی برای هوشمندسازی حمل و نقل جاده ای استان دانست.

استان در حمل و نقل هوشمند جاده پیشرو است
علم با بیان اینکه استان در اجرای سامانه حمل و نقل هوشمند جاده ای پیشرو است، گفت: هم اکنون دو باسکول WIM (توزین در هنگام حرکت) درمحورهای بوشهر – برازجان و برازجان – دالکی با یک میلیارد تومان اعتبار نصب شده که باسکول برازجان – دالکی ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی اضافه کرد: با نصب این سامانه، علاوه بر نشان دادن سرعت خودروها در زمان حرکت، به صورت آنلاین عکس آنان نیز گرفته می شود و به این وسیله پلیس می تواند با خودروهای متخلف برخورد کند.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان گفت: استفاده از سامانه های جدید در جاده ها علاوه بر ارتقای ایمنی جاده ای، امکان حفاظت از این سرمایه ملی را نیز بیشتر می کند.

تردد شمار آنلاین در محورهای استان
علم ادامه داد: همچنین کل محورهای استان به سیستم تردد شمار آنلاین متصل شده اند و اطلاعات لحظه ای ترافیک جاده ای را ثبت و به دستگاه های مرتبط انتقال می دهند.
وی یادآور شد: نصب این سامانه درایام نوروز برای برنامه ریزی، توسعه محورها و کنترل ترافیک بسیار مفید و ضروری است.

دوربین های کنترل سرعت استان به ۱۹ دستگاه می رسد
علم با تاکید براهمیت نصب دوربین های کنترل سرعت در محورهای اصلی استان گفت: در هفت ماه امسال با کاهش ۲۶درصدی استان سوم کشور در کاهش تلفات انسانی بود این درحالی است که پارسال بیشترین تلفات جاده ای را داشته است.
وی یادآور شد: بررسی ها نشان می دهد محورهای بوشهر – برازجان و دالکی با وجودی که چهار بانده است ولی به دلیل سرعت زیاد و واژگونی خودروها بیشترین تلفات را دارند.
وی اظهار کرد: امسال هشت دستگاه از جدیدترین دوربین های کنترل سرعت با ۸۰۰ میلیون تومان اعتبار در مبدا و مقصد در محورهای بوشهر – برازجان و بالعکس نصب می شوند که با ردیابی مسیر، رانندگان متخلف شناسایی می شوند.
علم گفت: همچنین دوربین های کنترل سرعت در محور سه راهی خوشاب (محور گناوه) که از پرتردد ترین محورهای استان است با ۶۰۰ میلیون تومان اعتبار نصب می شود.
وی اضافه کرد: د حال حاضر در ۱۱نقطه استان دوربین نظارت تصویری امداد رسانی جاده ای نیز نصب شده و به این وسیله اطلاعات لازم جاده ای به اداره کل راه و شهرسازی برای انجام عملیات راهداری ارایه می شود.
علم گفت: امسال همچنین سه دوربین نظارت تصویری در سه نقطه پل مند، سه راهی گزبلند و در صورت جوابگو بودن مخابرات در محور کنارتخته نصب خواهد شد.

ناوگان حمل و نقل عمومی بوشهر جوان است
علم در مورد عمر ناوگان حمل نقل استان بوشهر نیز گفت: میانگین عمر ناوگان اتوبوس در استان زیر چهار سال، سواری شش سال و باری هشت سال است، از این رو جزو ناوگان جوان کشور محسوب می شود.
به گفته وی میانگین عمر مینی بوس ها در استان نیز ۱۶ سال است.

بررسی نمایید

عضویت کانون کشوری پیشخوان دولت در کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات فراکسیون راهبردی مجلس

به گزارش روابط عمومی کانون ؛ کمیته فناوری فراکسیون مجلس شورای اسلامی با هدف برطرف …