لاریجانی: اقتصاد مردمی مشکل اشتغال را حل می کند
لاریجانی: اقتصاد مردمی مشکل اشتغال را حل می کند

لاریجانی: اقتصاد مردمی مشکل اشتغال را حل می کند

تهران – رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اجرای سیاستهای اصل 44 به معنی سپردن اقتصاد به دست مردم است گفت: اقتصاد مردمی می تواند مشکل اشتغال را حل کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، ˈعلی لاریجانیˈ عصر شنبه به مناسبت عید سعید غدیر خم با حضور در گلستان شهدای ورامین حل این مشکل را منوط به زمینه سازی دولت دانست و تصریح کرد : اقتصاد را نمی توان به صورت کارمندی اداره کرد.

وی با اشاره به اینکه ولایتمداری از افتخارات ملت ایران است، ادامه داد: در بین ملت های مختلف و فرقه های گوناگون ، ایرانیان کانون عشق به حضرت علی ( ع ) هستند و چنین عیدی را ملت ما بسیار بزرگ می شمارد.

رییس قوه مقننه با بیان اینکه اکثر بزرگان اهل سنت بر فضیلت امیرالمومنین علی علیه السلام اذعان داشته و دارند، اظهارداشت: در عید غدیر امر مهم این بود که موضوع ولایت روشن شد که اگر کسی اهل سعادت است به این ریسمان چنگ بزند.

لاریجانی با اشاره به اینکه با شروع انقلاب دسیسه های دشمنان آغاز شد افزود: در زمانی که جنگ بر ملت ما تحمیل شد شرق و غرب هم پشت سر آنها جمع شدند، به این تصور که شرایط ظرف چند روز تغییر می کند ولی سیلی محکمی خوردند و ملت ایران نشان داد که برای حفظ کیان اسلام از خود مایه می گذارد.

رییس مجلس با اشاره به صرف هزینه های مالی و جانی از سوی ملت ایران، گفت : با این وضعیت ملت بیمه شد و در مقابل رفتارهای خصمانه آمریکا وغرب سرافرازانه بیرون آمد.

لاریجانی افزود: حوادث منطقه ای نشان داد که فکر ایران در منطقه رسوخ کرده و این برای آمریکا و غرب سخت بود که نمی توانند طرح های خود را در منطقه اجرایی کنند.

وی ادامه داد: شرایط پس از بیداری اسلامی برای آنان سخت تر شده و با وجود حذف نوکران آنان احساس کردند دیگر نمی توانند خاورمیانه ای را که ترسیم کرده بودند تغییر دهند و فشارهای امروز که به کشورمان می آورند به همین منظور است.

رییس قوه مقننه با اشاره به اینکه طی یک سال اخیر مساله اصلی آنها موضوع اقتصادی است، گفت: دشمنان امیدشان این است که با ایجاد این فضاها شرایط را بر ملت سخت کنند که حل این مساله نیاز به تدبیر دارد.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص بکارگیری اقتصاد مقاومتی افزود : ایشان در سفر خراسان شمالی موضوع را باز کردند که مسوولان باید تحلیل درستی از شرایط اقتصادی داشته باشند.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری به ایجاد رونق تولید در سال جاری گفت: باید از رکود تولید جلوگیری و زمینه های سرمایه گذاری را فراهم کنیم.

لاریجانی با اشاره به اختصاص صندوق توسعه ملی به صورت ریالی در بخش کشاورزی و دامداری گفت: این اقدام برای این است اگر کشوری بخواهد مقاومت کند باید در مایحتاج اصلی استقلال داشته باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: اگر زمینه های تولید فراهم شود، نقدینگی به سمت تولید حرکت می کند و اشتغال بوجود می آید و فشار تورم کاهش می یابد.

به گفته وی تامین خواسته نماینده و مردم شهرستان ورامین در خصوص استان شدن و موضوع احداث مترو نیاز به رایزنی با دولت و اختصاص بودجه دارد.

به گزارش ایرنا در ادامه این مراسم ، ˈسید حسین نقوی حسینیˈ نماینده مردم ورامین و پیشوا با اشاره به جمعیت 800 هزار نفری این استان جایگاه جمعیتی آن را در مقایسه با 10 استان دیگر کشور بالاتر خواند و افزود : استان شدن شهرستان ورامین و همچنین احداث مترو این شهرستان از ضروریاتی است که نیازمند توجه مجلس در بودجه سال 92 است.

علی لاریجانی در ادامه با حضور در مرکز ایتام شهید رجایی شهرستان و رامین هدایایی را به این مرکز اهدا کرد.

بررسی نمایید

عضویت کانون کشوری پیشخوان دولت در کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات فراکسیون راهبردی مجلس

به گزارش روابط عمومی کانون ؛ کمیته فناوری فراکسیون مجلس شورای اسلامی با هدف برطرف …