مدیرعامل پست بانک ایران: در انجام امور نظارتی و بازرسی، حفظ حریم و آبروی اشخاص واجب است
مدیرعامل پست بانک ایران: در انجام امور نظارتی و بازرسی، حفظ حریم و آبروی اشخاص واجب است

مدیرعامل پست بانک ایران: در انجام امور نظارتی و بازرسی، حفظ حریم و آبروی اشخاص واجب است

در انجام امور نظارتی و بازرسی، حفظ حریم و آبروی افراد واجب است و این چیزی است که در دین و قرآن به آن شدیداً تاکید شده است.

دکترمحبیان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل پست بانک ایران در مراسم افتتاحیه سومین گردهمائی آموزشی – تخصصی ارزیابی عملکرد و نظارت بر عملیات ارزی این بانک ضمن بیان مطلب فوق گفت: فعالیت ها و خدمات خرده بانکداری پست بانک با سایر بانک های کشور کاملاً متفاوت است و حتی در هیچ سازمان خدماتی چنین مصداقی وجود ندارد چون علیرغم ریسک زیاد در دورافتاده ترین نقاط کشور مشغول خدمت رسانی است.
وی با اشاره به اهمیت بازرسی و نظارت افزود: تلاش کردیم با ایجاد ادارات مستقل بازرسی و حسابرسی مجموعه بازرسی ها، ارزیابی عملکرد واحدها و نظارت های مالی را با جذب نیروهای متخصص داخلی و همچنین برون سپاری امور تقویت کنیم که خوشبختانه موفق هم شدیم.
دکترمحبیان اظهار داشت: تهیه و تدوین شیوه نامه، مرامنامه و استانداردهای لازم جهت ارتقاء بازرسی ها امری لازم و ضروری است که باید با تقویت نیروی انسانی متخصص، فراهم نمودن ابزارهای بازرسی، برون سپاری امور و همچنین ایجاد اتاق فکر و استفاده از ایده ها و نظرات متخصصان به سمت رفع مشکلات و موانع حرکت کنیم.
رئیس هیات مدیره پست بانک ضمن توصیه بر پرهیز از موازی کاری توسط واحدهای نظارتی تصریح کرد: این واحدها بایستی بیشتر به دنبال گسترش همکاری ها باشند و مجموعه بانکی همواره باید به نیروی انسانی، سرمایه های مردم و سازمانهای مسئول مانند؛ بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و دارائی و ارتباطات و فناوری اطلاعات توجه داشته باشد.
وی با تاکید بر اصلاح ساختار جهت تقویت انگیزه کارکنان به منظور حضور در واحدهای اجرائی و شعب خاطرنشان ساخت:
همیشه باید خودمان را محک بزنیم و نارسائی ها و کاستی ها را خودمان مرتفع سازیم و اجازه ندهیم دیگران مشکلات را برجسته کنند.
مدیرعامل پست بانک عنوان کرد: آینده بانک ها در گرو بانکداری الکترونیکی است چون این نوع بانکداری موجب کاهش هزینه ها و افزایش درآمدها می شود که پست بانک از این بعد بسیار موفق است و دستگاه های خودپرداز پایانه شعب و پایانه فروش نماد آن است.
دکترمحبیان پیشنهاد کرد: مناسب است مجموعه بازرسی حتی الامکان از ورود به بحث انتصابات پرهیز کرده و بیشتر به دنبال رفتارشناسی، کنترل و ارزیابی باشد زیرا عمده کار آن حضور در واحدهای عملیاتی و ارزیابی آن هاست.
وی اضافه کرد: امروزه در اغلب کشورها، ارزیابی و اعتبارسنجی مشتریان عموماً برعهده بانک ها نیست بلکه توان و ظرفیت اعتباری مشتریان از طریق موسسات اعتبارسنجی رسمی و بیمه ای انجام می شود که بسیار هم موفق بوده است.
مدیرعامل پست بانک گفت: مهمترین وظیفه بانک ها امانتداری مشتریان است و هرنوع اطلاعات حساب افراد باید به صورت محرمانه حفظ شود چون بانک ها امین مشتری هستند و آنان حق و حقوقی دارند که باید مورد توجه قرار گیرد.
دکترمحبیان در پایان با اشاره به پرداخت یارانه حدود ۷ میلیون نفر در روستاها و مناطق محروم و همچنین سودسهام عدالت ۵/۲ میلیون نفر توسط پست بانک اظهار داشت: قطعاً کارکنان این بانک از اجر دنیوی و اخروی این خدمت ارزشمند و معنوی برخوردار خواهند شد.

بررسی نمایید

عضویت کانون کشوری پیشخوان دولت در کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات فراکسیون راهبردی مجلس

به گزارش روابط عمومی کانون ؛ کمیته فناوری فراکسیون مجلس شورای اسلامی با هدف برطرف …