معاون اجرایی رئیس جمور:کلیه خدمات دولتی باید به دفاتر پیشخوان واگذار شود.

– محمد شریعتمداری با تاکید بر این که تمامی خدمات ممکن دولت باید به دفاتر پیشخوان واگذار شود گفت: امیدواریم با مصوبه هیئت وزیران این کار انجام شود.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS ، معاون اجرایی رئیس جمهور با حضور در سومین همایش ملی دفاتر پیشخوان دولت در سخنرانی خود با اشاره به اینکه یکی از ابزارهای مهم رویارویی با چالش‌های عصر کنونی امر نوآوری است، اظهار کرد: نوع آوری می‌تواند مشکلات را حل کرده و ابزار مهمی برای رفاه بیشتر جامعه باشد. به نوعی همانطور که از عنوانش پیداست با استفاده از منابع محدود دنبال رفاه بیشتر است.
وی افزود: نوع‌آوری با توسعه خود نظامات سیاسی، اقتصادی در عرصه‌ها را روز به روز متحول می‌کند و در عصر جهانی شدن نیز تمامی دستگاه‌های دولتی و حتی نظامی و قضایی نیز هیچ کدام نمی‌توانند خود را از این موضوع دور نگاه دارند.
معاون اجرایی رئیس جمهور ادامه داد: این دستگاه‌ها و سازمانها باید به آخرین دستاوردهای در حوزه تکنولوژی مجهز باشند تا بتوانند به حیات خود ادامه دهند.
شریعتمداری عنوان کرد: با توجه به اینکه قبلا وزیر بازرگانی بودم و از نزدیک با تجارت الکترونیک ارتباط داشتم می‌دانم که طی ۸ سال ماموریتم در این وزارتخانه قدم‌های خوبی با همکاری بانکها و سازمانهای مختلف در عرصه الکترونیکی کردن خدمات برداشته شد.
حتی زمانی که پست را تحویل وزیر بعدی دادم به وی گفتم بالغ بر ۲۵۰۰ میلیارد دلار از خدمات قابل ارائه دنیا از طریق درگاه الکترنیکی صورت می‌گیرد.
وی خاطرنشان کرد: در همان زمان مرکز صدور گواهی دیجیتال امکانی ایجاد کردیم تا طبق استانداردهای بین‌المللی است و در دولت بعدی افتتاح شد.
معاون اجرایی رئیس جمهور همچنین گفت: در آن زمان گمان می‌کردم که مسئولان تجارت الکترونیکی را امری فانتزی می‌دانند زیرا مدام می‌گفتند منابعی که در این حوزه صرف شده ظاهرا راه درستی را طی نکرده است. در حالی که به صراحت می‌گویم همان مرکز صدور گواهی دیجیتال نیز با حدود ۴ سال تاخیر راه‌اندازی شد.
شریعتمداری با اشاره به صحبت‌های نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ارتباط با اینکه هم اکنون ۱۰ درصد از خدمات دولتی به واسطه دفاتر پیشخوان دولت ارائه می‌شود گفت: یکی از نواقص چنین موضوعی این است که تمامی خدمات قابل ارائه در دفاتر صورت نمی‌گیرد و حضور پلیس +۱۰، دفاتر پستی و برخی مراکز خارج شعب بانک‌ها و دیگر بخش‌ها موجب عدم تمرکز خدمت‌رسانی به شکل یکپارچه شده است.
وی افزود: کارگزاری‌هایی که نهادهای دولتی به سلیقه خود ایجاد می‌کنند که از نظر ما کار منطقی نیست، نیز بر این عدم تمرکز افزوده است.
معاون اجرایی رئیس جمهور عنوان کرد: این موضوع باید در مصوبه هیئت وزیران اصلاح شود تا تمامی خدمات قابل ارائه در دفاتر پیشخوان به این دفاتر واگذار شود.
شریعتمداری در پایان گفت: امیدواریم با مصوبه هیئت وزیران تمامی ابزارهای رفع نواقص امروز پیش‌بینی شود و در آینده نه چندان دور نیز شاهد واگذاری تمام خدمات قابل واگذاری از طریق دفاتر پیشخوان باشیم.

بررسی نمایید

ابلاغیه نرخ تاییدیه تحصیلی

 براساس آخرین ابلاغیه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نرخ سرویس تاییدیه تحصیلی به …