معاون استانداری سمنان: دفاتر روستایی پست بانک از مهاجرت به شهرها جلوگیری می کند
معاون استانداری سمنان: دفاتر روستایی پست بانک از مهاجرت به شهرها جلوگیری می کند

معاون استانداری سمنان: دفاتر روستایی پست بانک از مهاجرت به شهرها جلوگیری می کند

پست بانک استان سمنان با ایجاد ۱۰۲ دفترخدمات بانکی در روستاها و مناطق دور افتاده استان و ارائه خدمات متنوع بانکی نقش مهمی در جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها ایفا می کند.
به گزارش روابط عمومی پست بانک ایران: بنابر اعلام مدیریت شعب استان سمنان، محمد همتیان معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری سمنان در جلسه بررسی مسائل دفاتر ICT روستائی استان ضمن بیان مطلب فوق گفت: با توجه به دولتی بودن پست بانک و اعتماد هموطنان بویژه روستائیان به این بانک مردمی باید آنان را با خدمات بانکداری الکترونیک بیشتر آشنا کرده تا سطح بهره وری دفاتر نیز افزایش یابد.
وی افزود: دفاتر خدمات بانکی می توانند با جذب منابع بیشتر و ارائه تسهیلات به روستاها و مناطق محروم کمک شایانی به رونق منطقه داشته باشند و کارگزاران نیز باید با حضور مستمر در دفاتر پاسخگوی مردم باشند.
همتیان در پایان اظهار داشت: دولت نهم و دهم با هدف خدمت رسانی به مردم زیرساختهای لازم را برای افزایش کیفیت ارائه خدمات و ارتقاء سطح رفاه هموطنان فراهم کرده و دستگاههای اجرایی نیز موظفند حسب وظیفه مشکلات آنان را بررسی و مرتفع سازند.
همچنین عبدالمحمد قادری فر مدیرشعب پست بانک استان در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد بانک در سال جاری و تاکید بر توان پست بانک برای پوشش ۱۰۰ درصدی روستاهای استان افزود: انتقال حساب دهیاری ها به پست بانک موجب افزایش اعتمادعمومی هموطنان به این بانک شده و سیاست مسئولان بانک از ایجاد دفاترخدمات بانکی در روستاها این است که منابع جذب شده هر دفتر صرف آبادانی و رونق همان روستا گردد.
گفتنی است: در این جلسه؛ بر انتقال تمامی حسابهای دهیاری ها به دفاترخدمات بانکی روستایی، حضور پست بانک در جلسات عمومی شورای اسلامی روستاها، گسترش همکاری با دهیاری ها و تشویق دفاتر فعال و همچنین شناسایی مشکلات احتمالی دفاتر و نظارت مستمر بر آنان توسط پست بانک تاکید شد.
شایان ذکر است: در این نشست مهندس طاهریان مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری، مهندس شهاب مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس مرادی حقیقی مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات استان نیز گزارشی از اقدامات و فعالیت های مربوطه را ارائه کردند.

بررسی نمایید

بنر توافق نامه سطح خدمات پستی (SAL)

مصوبه و بنر توافق نامه سطح خدمات پستی در قسمت ویژه همکاران بار گزاری گردیده …