معاون وزیر: افزایش قیمت پهنای باند اینترنت اجرا نمی شود
معاون وزیر: افزایش قیمت پهنای باند اینترنت اجرا نمی شود

معاون وزیر: افزایش قیمت پهنای باند اینترنت اجرا نمی شود

تبریز- معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: افزایش قیمت پهنای باند اینترنتی تا اطلاع ثانوی اجرا نمی شود.

سعید شریف زاده عصر روز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه افزایش ۵۰ درصدی قیمت پهنای باند با اعتراض اپراتورها رو به رو شد افزود: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصمیم به تجدید نظر در این خصوص گرفته است.

وی گفت: تا زمان نهایی شدن اصلاحات و ابلاغ مصوبه هیچ تغییر قیمتی در خدمات اینترنت مجاز نیست.

بهمن حسین زاده مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی هم گفت: اگر افزایش قیمت ۵۰ درصدی برای پهنای باند به شکل قانونی اعلام شود، ۱۰ تا ۲۰ درصد هزینه خدمات اینترنتی برای مشترکین افزایش خواهد یافت.

در جریان برگزاری نمایشگاه الکامپ، خبری در خصوص افزایش ۵۰ درصدی نرخ پهنای باند اینترنت شرکت زیرساخت از سوی کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر شد.

اگرچه این تصمیم با توجیه افزایش نرخ ارز و در نتیجه افزایش هزینه‌های شرکت زیرساخت در تامین اینترنت کشور، اتخاذ شد، اما اعتراض فعالان اینترنتی کشور را به همراه داشت.

براساس این تصمیم تعرفه ۹ میلیون ریالی برای پهنای باند ۱۰۲۴ کیلوبیت (یک مگابیت) به ۱۱ میلیون و ۵۸۰ هزار ریال و قیمت ۳۶۰ میلیون ریالی هر STM1 که معادل ۱۵۵ مگابیت است به ۵۵۰ میلیون ریال افزایش می یافت.

بررسی نمایید

ابلاغیه نرخ تاییدیه تحصیلی

 براساس آخرین ابلاغیه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نرخ سرویس تاییدیه تحصیلی به …