مقاومت دستگاه ها و موازی کار تهدید های پیش روی دفاتر پیشخوان دولت

مهدی رئوف مدیر هماهنگی و برنامه ریزی ستاد تشکیل دفاتر پیشخوان دولت گفت: مقاومت دستگاه ها، در برون سپاری امور و تمایل آنها به موازی کاری و ایجاد دفاتر مستقل و تخصصی در کشور، از جمله تهدیدهای پیش روی دفاتر پیشخوان است.

به گزارش ستاد خبری سومین همایش ملی دفاتر پیشخوان دولت، مهدی رئوف مدیر هماهنگی و برنامه ریزی ستاد تشکیل دفاتر پیشخوان با بیان این مطلب افزود: از موضوعات مهم در دولت یازدهم که به آن توجه ویژه ای شده، چابک سازی و توانمندسازی دولت است، که این موضوع از طریق واگذاری و برون سپاری امور اجرایی میسر می شود.

 

وی ادامه داد: تسریع و تسهیل دسترسی ها، تمرکز زدایی از پایتخت و مراکز استان ها، ارتقاء عدالت اجتماعی، صرفه جویی در زمان، کاهش تردد شهری و بین شهری بالاخص در کلان شهرها و جلوگیری از آلودگی هوا، ارائه خدمات قابل ارایه به مردم نظیر امور ثبت احوال و پرداخت عوارض از جمله اهداف تشکیل دفاتر پیشخوان دولت است.
رئوف تصریح کرد: دفاترپیشخوان یک مجموعه خدمت محور، مبتنی بر فناوری اطلاعات است، که می توان در صورت صلاحدید دولت، و با استناد به پشتوانه قانونی مجلس شورای اسلامی از این دفاتر به عنوان بازوی اجرایی چابک و کم هزینه، مبتنی بر دانش روز و فن آوری اطلاعات استفاده نمود.
مدیر هماهنگی و برنامه ریزی ستاد تشکیل دفاتر پیشخوان دولت در پایان خاطر نشان کرد: شرح وظایف هر یک از بخش های دولتی و خصوصی مستقل از هم است و نباید این تعبیر به وجود آید که با پر رنگ شدن دفاتر پیشخوان، اختلالی در امور حاکمیتی و اجرایی غیرقابل واگذاری به بخش خصوصی به وجود می آید.

 

بررسی نمایید

ابلاغیه نرخ تاییدیه تحصیلی

 براساس آخرین ابلاغیه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نرخ سرویس تاییدیه تحصیلی به …