میزان یارانه نقدی مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها مشخص شد

سرانجام پس از گمانه زنی‌های متفاوتی که درباره مبلغ یارانه نقدی در مرحله دوم هدفمندی یارانه از محافل مختلف مطرح می‌شد، معاون اول رئیس جمهور میزان یارانه نقدی مرحله دوم هدفمندی را اعلام کرد.

به گزارش تابناک، معاون اول رئیس جمهور گفت: مبلغ یارانه نقدی در مرحله دوم هدفمندسازی یارانه‌ها‌‌ همان ۴۵۵ هزار ریال به ازای هر نفر است؛ اما به گروه‌هایی که بیشتر نیازمندند، کالاهایی برای امنیت غذایی اختصاص می‌یابد.
اسحاق جهانگیری در حاشیه بازدید از ستاد هماهنگی پشتیبانی فنی مرحله دوم هدفمندسازی یارانه‌ها در خصوص رقم پرداختی یارانه نقدی در مرحله دوم هدفمند سازی یارانه‌ها به ایرنا گفت: برای گروه‌هایی که بیشتر نیازمند هستند و امنیت غذایی آن‌ها جزو اولویت‌های کشور است، پیش بینی شده به صورت غیرنقدی کالاهایی اختصاص یابد تا مطمئن شویم که امنیت غذایی این افراد نیز مناسب است.
وی درباره تعیین سقف درآمدی برای حذف یارانه در مرحله دوم هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: هنوز تصمیمی در این باره گرفته نشده اما به اطلاعات مناسبی دسترسی خواهیم یافت و دولت بنا را بر دریافت اطلاعات دقیق از مردم گذاشته است.
جهانگیری با بیان آنکه سطح درآمدی مردم برای بسیاری از تصمیم گیری‌های آتی مهم است، گفت: افزون بر این، بخش مسکن از اصلی ترین بخش‌های کشور است و بنا بر اطلاعات دریافتی تصمیم‌های جدی برای فاقدین مسکن و مناطقی که مردم فاقد مسکن در آن زیاد هستند، گرفته خواهد شد.
وی گفت: قانونگذار به دولت تکلیف کرد تا بنا بر سطح درآمدی، یارانه را به نیازمندان پرداخت کند و بنا بر داده‌های اطلاعاتی در جلسات آتی گام‌های بعدی دولت مشخص می‌شود.

بررسی نمایید

ابلاغیه نرخ تاییدیه تحصیلی

 براساس آخرین ابلاغیه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نرخ سرویس تاییدیه تحصیلی به …