همراه اول ،هیچ توجهی به هشدار سازمان تنظیم مقررات وارتباطات رادیویی نکرده است

رئیس کانون کشوری دفاتر پیشخوان خدمات دولت از قطع سرویس‌دهی همراه اول در ۶۴ دفتر پیشخوان در استان خوزستان خبر داد و گفت: این اقدام، خلاف ماده ۴۶ قانون برنامه پنجم توسعه است.

به گزارش خبرگزاری نسیم، علی فلاح حقیقی با اشاره به تهدیدهای مطرح شده از سوی همراه اول مبنی بر “قطع سرویس‌دهی این اپراتور به دفاتر پیشخوان خدمات دولت، در صورت ارائه خدمات سایر اپراتورها”، به بیان این نکات پرداخت؛
در حال حاضر، دیگر فقط تهدید مطرح نیست و این اپراتور علی رغم مذاکرات انجام شده نسبت به قطع سرویس‌های ۶۴ دفتر زیرمجموعه کانون دفاتر پیشخوان دولت در استان خوزستان اقدام نموده و حتی به ابلاغیه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز توجه نکرده است؛ در واقع، سیاست مشاور خارجی شرکت همراه اول، تفکیک حوزه خدمات این اپراتور از سایر اپراتورهاست.
این در حالی است که اقدام فوق خلاف آیین‌نامه ایجاد دفاتر پیشخوان خدمات دولت و ماده ۴۶ قانون برنامه پنجم توسعه است که تأکید بر فضای غیرانحصاری در ارائه خدمات دارد.
با این اقدام همراه اول، دفاتر تابعه ما در کشور اعتراض‌های زیادی کرده‌اند؛ در حال حاضر ما دو مرجع برای پیگیری این مشکل داریم که شامل “سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی” و “کارگروه راهبری دفاتر پیشخوان خدمات دولت” است که البته این کارگروه از زمان تغییر دولت تاکنون علیرغم پیگیری های کانون کشوری هنوز تشکیل جلسه نداده و ۱۶ هزار دفتر پیشخوان، همچنان منتظر تشکیل جلسه این کارگروه هستند.
سازمان تنظیم مقررات رادیویی نیز غیرقانونی بودن این اقدام همراه اول را اعلام و به شرکت مخابرات ابلاغ کرده است، اما تاکنون هیچ اقدام عملی در این خصوص صورت نپذیرفته است.
بر اساس آیین‌نامه، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور “رئیس کارگروه راهبری دفاتر پیشخوان خدمات دولت” است و این دفاتر نیز انتظار پاسخگویی و کمک را از مسئولان دارد؛ به ویژه اینکه رئیس جمهور نیز در ابتدای مسئولیت خود، بر ضرورت حفظ سرمایه گذاری بخش خصوصی تأکید کرده است.

بررسی نمایید

ابلاغیه نرخ تاییدیه تحصیلی

 براساس آخرین ابلاغیه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نرخ سرویس تاییدیه تحصیلی به …