پایگاه اطلاعات ایرانیان اولین طرح وزیر ارتباطات
پایگاه اطلاعات ایرانیان اولین طرح وزیر ارتباطات

پایگاه اطلاعات ایرانیان اولین طرح وزیر ارتباطات

ایتنا- به گفته وزیر جدید ارتباطات، در این وزارتخانه کارهای بزرگی انجام شده ولی سرعت کارها باید بیشتر شود.

دکتر ˈمحمد حسن نامیˈ در آئین اختتامیه همایش ملی قشم در تالار وحدت منطقه آزاد قشم افزود: یکی از این کارها ایجاد سازمان فناوری اطلاعات ایران است که ضروریست این سازمان به سرعت برای ایجاد مرکز ملی اطلاعات کشور دست به کار شود.

وی وظیفه این مرکز را ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی مناسب برای هر فرد و خانوار ایرانی دانست و گفت: هر فرد ایرانی که به دنیا می‌آید اطلاعات و مشخصات فردی و تخصصی او در صفحه اول این پایگاه قرار می‌گیرد.
به گفته وی در صفحه دوم این پایگاه اطلاعات مربوط به سلامت، بهداشت و درمان شخص بطور کامل درج می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تشریح مشخصات پایگاه اطلاعاتی هر ایرانی تصریح کرد: صفحه سوم این پایگاه اطلاعاتی مربوط به فعالیت‌های اقتصادی هر ایرانی خواهد بود که در صورت اجرایی شدن آن، انقلابی در اقتصاد کشور رخ خواهد داد، بطوری که پس از آن ما نیازی به فروش نفت نیز نخواهیم داشت.

دکتر نامی، صفحه چهارم این پایگاه اطلاعاتی را مختص مسائل امنیتی و قضایی افراد دانست و یادآور شد: در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا، تمامی سوابق و مشخصات امنیتی و قضایی افراد در این نوع پایگاه‌ها نگهداری و مورد استفاده مراجع ذیربط قرار می‌گیرد.

وی یک بخش مهم این پایگاه را ایجاد شبکه اینترنت در سطح کشور اعلام کرد و گفت: این شبکه قادر خواهد بود افزون بر دوهزار و ۵۰۰خدمات مختلف از انواع بازی‌های رایانه‌ای بچه‌ها گرفته تا آموزش‌های مختلف و اطلاعات همه سازمان‌های دولتی را در اختیار خانوارهای ایرانی قرار دهد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جلوگیری از مراجعه ایرانی‌ها به سازمان‌ها و ادارات برای انجام کارهای اداری و استفاده از خدمات مختلف را یکی از مهم‌ترین اهداف راه اندازی این پایگاه اطلاعاتی دانست و خاطرنشان کرد: تمامی ارتباطات فعلی مردم نیز از طریق این پایگاه می‌تواند انجام شود.

دکتر نامی در بخش دیگری از سخنان خود توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات را برای توسعه گردشگری در کشور ضروری دانست و گفت: با توسعه و تقویت زیرساخت ارتباطی جزیره قشم به عنوان یک مرکز مناسب برای جذب گردشگران دنیا، می‌توان آن را به یک جهان شهر در خلیج فارس تبدیل کرد.

به گفته وی جهان شهرها در دنیا محل حضور گردشگران دنیاست و ایران می‌تواند حداقل دو جهان شهر در خلیج فارس داشته باشد، مضاف براینکه کشورمان به علت توانمند بودن در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات باید سهم ویژه‌ای در ساختن جهان شهرها در خارج از کشور نیز داشته باشد.

براساس این گزارش در آئین اختتامیه این همایش که به مدت دو روز در سه سالن مرکز بین‌المللی رشد قشم و تالار وحدت این شهر در قالب ارائه سخنرانی و پوستر برگزار شد، نویسندگان مقالات منتخب هیئت داوران این همایش با اهداء لوح ویژه مورد تقدیر قرار گرفتند.

بررسی نمایید

آموزش سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا

بدینوسیله به اطلاع کلیه دفاتر پیشخوان خدمات دولت استان بوشهر می رساند  در جهت ارائه …