پرداخت 20 میلیون تومان تسهیلات برای راه‌اندازی هر دفتر پیشخوان دولت
پرداخت 20 میلیون تومان تسهیلات برای راه‌اندازی هر دفتر پیشخوان دولت

پرداخت ۲۰ میلیون تومان تسهیلات برای راه‌اندازی هر دفتر پیشخوان دولت

معاون نوسازی معاونت توسعه مدیریت گفت: برای راه‌اندازی هر دفتر پیشخوان دولت الکترونیک و در ازای استخدام دو نفر ۲۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

احمد بزرگیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، افزود: براساس فراخوان اخیر دفاتر پیشخوان الکترونیک که در نوبت راه‌اندازی قرار دارند، دو هزار دفتر جدید در شورای عالی اشتغال تصویب شد که راه‌اندازی شود و برای هر دفتر در ازای به کارگیری دو نفر ۲۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود.

وی افزود: دفاتر پیشخوان خدمات الکترونیک هم در روستا و هم در شهرها راه‌اندازی می‌‌شود و در آخرین جلسه کارگروه نیز این مسئله مورد تأکید قرار گرفت.

معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور افزود: بانک عامل برای پرداخت تسهیلات به دفاتر پیشخوان خدمات الکترونیک با پست بانک معرفی شده و با همراهی و همکاری بانک مرکزی این کار در سال ۹۱ محقق می‌شود.

بزرگیان افزود: البته وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در طول برنامه پنجم تعهد داده ۶ هزار دفتر ICT روستایی به عنوان پیشخوان خدمات دولت الکترونیک در روستاها ایجاد شود که این‌ها تبدیل به دفاتر پیشخوان روستایی می‌شوند.

وی گفت: تا پایان سال دو هزار دفتر جدید پیشخوان در کشور ایجاد می‌شود.

معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی

رئیس‌جمهور خبرداد: براساس آخرین اقدامی که انجام شده، وزارت جهاد کشاورزی ۲۰۰ خدمت جدید را برای ارائه به دفاتر پیشخوان خدمات الکترونیک آماده کرده است و خوشبختانه ۱۰۰ خدمت بر روی پرتال (درگاه) این دفاتر آماده ارائه به مردم است.

بزرگیان در مورد دورکاری گفت: طرح دورکاری کارمندان برابر آیین‌نامه مربوطه در دستگاه‌ها انجام می‌شود و کارگروه‌های ماده ۳ تشکیل شده و در این زمینه کارها پیش می‌رود.

معاون نوسازی و تحول اداری معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس‌جمهور در پاسخ به این پرسش که چقدر از اهداف دورکاری تحقق پیدا کرده است، گفت: بر اساس یک روال طبیعی کارها انجام می‌شود و چون مرحله اول کنترل، تحریک و تشویق کارمندان است، آیین‌نامه ابلاغی آن به دستگاه‌ها ابلاغ شده است.

بزرگیان در مورد درصد کارمندان دورکار گفت: تشخیص انتخاب درصد کارمندان برای دورکاری بر عهده دستگاه‌ها گذاشته شده است.

وی تأکید کرد: دورکاری یکی از ۱۰ برنامه طرح تحول اداری است که باید وظایف کارمندان به صورت الکترونیک و در محیط خارج از اداره انجام شود و لازمه اجرای موفق این طرح، الکترونیکی کردن بسیاری از کارهای اداری است.

وی در مورد این پرسش که آیا زیرساخت لازم برای کارمند دورکار فراهم شده است، گفت: با فعال شدن شبکه ملی ارتباطات این بستر فراهم شده که بسیاری از کارها به صورت الکترونیکی و به روش دورکاری انجام شود و هر کارمند به اندازه‌ای که نیاز دارد، پهنای باند اینترنت در اختیارش قرار داده می‌شود.

بزرگیان گفت: قرار است تا پایان برنامه پنجم پهنای باند اینترنتی به خانه‌های مردم به اندازه ۵۱۲ مگا بیت بر ثانیه ارائه شود.

منبع خبر :

بررسی نمایید

عضویت کانون کشوری پیشخوان دولت در کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات فراکسیون راهبردی مجلس

به گزارش روابط عمومی کانون ؛ کمیته فناوری فراکسیون مجلس شورای اسلامی با هدف برطرف …