پس از بوشهر صبح امروز دومین دفتر پیشخوان ارائه کننده خدمات ثبت احوال را در شهر برازجان با حضور مسئولین افتتاح نمود.

اداره کل ثبت احوال استان بوشهر در راستای اجرای سیاستهای کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و تصدی گری خدمات به بخش غیر دولتی، پس از بوشهر صبح امروز دومین دفتر پیشخوان ارائه کننده خدمات ثبت احوال را در شهر برازجان با حضور مسئولین افتتاح نمود.

به گزارش فارس از دشتستان، کیامرث صالحی‌نیا عصر امروز در آیین راه‌اندازی نخستین دفتر پیشخوان خدمات ثبت احوال در دشتستان اظهار داشت: آمار نقش بسیار مهمی در پیشرفت و توسعه دارد و اداره ثبت احوال در این راستا خدمات قابل توجهی ارائه می‌کند.
وی افزود: در سطح استان بوشهر در ۲۴ شهر استان شاهد راه‌اندازی ادارات و نمایندگی‌های ثبت احوال هستیم که خدمات لازم را به مردم ارائه می‌کنند.
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر با اشاره به راه‌اندازی دفاتر پیشخوان ثبت احوال خاطرنشان کرد: راه‌اندازی دفاتر پیشخوان همسو با اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و کاهش تصدی‌گری دولت در بخش‌های مختلف است.
صالحی‌نیا تصریح کرد: با پیش‌بینی‌های انجام شده، همه امورات سجلی از جمله درخواست صدور و تعویض شناسنامه، کارت ملی و عکس‌دار کردن شناسنامه در این دفاتر پیشخوان انجام می‌شود.
این مسئول ابراز داشت: درخواست تعویض شناسنامه مجدد، صدور شناسنامه المثنی، تعویض کارت شناسایی ملی، صدور کارت شناسایی ملی المثنی، تغییر نام و نام خانوادگی، درخواست از هیئت حل اختلاف در زمینه سجلی، گواهی مشخصات، تجرد، فوت، شماره ملی و سایر گواهی‌ها و ثبت ازدواج نیز در این دفاتر انجام می‌شود.
وی افزود: سهولت و صرفه‌جویی در فرآیند انجام کار و افزایش رضایتمندی اقشار مختلف مردم از مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی این دفاتر در سطح استان است.
مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر از فعالیت ۱۱۲ دفتر پیشخوان دولت در استان بوشهر خبر داد و گفت: هم‌اکنون تعداد ۱۱۲ دفتر پیشخوان دولت در سطح استان بوشهر مشغول به فعالیت هستند.

بررسی نمایید

اربیعن بهانه عشق است .. تو چقدر عاشقی