پيشنهاد ميگلي نژاد به وزارت كشور: برای رفع محرومیت فارس، بخشی از آن به بوشهر الحاق شود
پيشنهاد ميگلي نژاد به وزارت كشور: برای رفع محرومیت فارس، بخشی از آن به بوشهر الحاق شود

پیشنهاد میگلی نژاد به وزارت کشور: برای رفع محرومیت فارس، بخشی از آن به بوشهر الحاق شود

خلیج فارس: نماینده سابق بوشهر گفت: مردم فهیم استان خطبه های آیت الله ایمانی نماینده سابق ولی فقیه در بوشهر در دفاع از استان بوشهر را هیچ گاه فراموش نمی کنند، از این رو امید است مجدداً با اظهار نظر سریع و شفاف زمینه های همدلی و وفاق بیشتر بین مردم دو استان همجوار فراهم نمایند.

دیدار نمایندگان بوشهر و هرمزگان با آیت الله حسینی بوشهریخلیج فارس: نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس هشتم به مسئولین وزارت کشور پیشنهاد کرد برای خارج کردن فارس از محرومیت به فکر الحاق بخشی از این استان به بوشهر باشند.
به گزارش «خلیج فارس»؛ غلامعلی میگلی نژاد اظهار داشت: استان فارس دارای استعدادهای بالقوه بالایی در زمینه نیروی انسانی، کشاورزی، صنعت و معدن است و می تواند زمینه اشتغال و درآمد زایی را به راحتی فراهم نماید. مع الاسف با این نگاه و تلقی که مدیران این سامان در حال حاضر دارند، بروز تغییرات و تحولات بنیادین ممکن به نظر نمی رسد.
وی با اشاره به طرح الحاق بخشی از استانهای بوشهر و هرمزگان به فارس گفت: نمایندگان و مسئولین فارس با طرح انحرافی دست یابی به استان های دیگر به رغم خود می خواهند مشکل مردم استان فارس را حل نمایند، در حالی که مردم نجیب استان فارس می دانند که این سخنان تنها برای منحرف کردن اذهان عمومی است و نتیجه ی بی تدبیری ، کج فهمی و بی برنامگی کسانی است که آن را مطرح کرده اند.
وی تاکید کرد: مقامات کشوری به خوبی می دانند مردم صدیق و والایتمدار استان های بوشهر و هرمزگان به عنوان بخشی از خاک ایران اسلامی به زادگاه و استان خود عشق می ورزند و تاکنون از بهترین مرزداران بوده که تاریخ گواه است به هیچ وجه حاضر نیستند حتی یک وجب از خاک خود را به استان فارس محروم نگه داشته شده بدهند.
میگلی نژاد اظهار داشت: اگر در تجارت و بازاریابی و اشتغال کاری به افراد جویای کار استان فارس داده شده صرفا به لحاظ حسن همجواری بوده است و همین تعامل نیکو و اخلاق حسنه اسلامی انسانی مردم استان بوشهر که مکرراً باعث شده تا شهرهایی نظیر کازرون، نورآباد ممسنی و لامرد درخواست انتزاع از استان فارس و الحاق به استان بوشهر داشته باشند، ولی عدم همراهی و مخالفت مدیران ارشد استان فارس با خواست مردم این شهرستان ها باعث شده که تاکنون چنین امری محقق نشود.
وی بیان کرد: همان طور که رسما اعلان نموده و می نمایم که الحاق آن شهرستان ها به استان بوشهر حق مردم است و آن را به فال نیک گرفته، مصرانه از وزارت کشور می خواهم که با اعزام هیأت کارشناسی جهت انجام این انتظار دیرینه مردم عمل نمایند.
عضو سابق کمیسیون انرژی مجلس افزود: امید است با موافقت دولت محترم از محرومیتی که سال هاست مردم فارس را خسته کرده نجات یابند و به افرادی که هر از گاه احساسات پاک مردم دو استان را تحریک می کنند تا حرفی مقبول نظر مردم استان خود به زعم خود زده باشند و ادعا می کنند که برای مردم آن سامان دلسوزی می نمایند، پاسخی مناسب داده شود.
نماینده سابق بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس تاکید کرد: باز هم تذکر می دهم که زمینه ساز اختلاف و فتنه نباشید و خود را ملزم به انجام رسالت خود که ایجاد وحدت، همدلی و رفع محرومیت و بیکاری است نمایید.
میگلی نژاد گفت: مردم فهیم استان بوشهر خطبه های آیت الله ایمانی نماینده سابق ولی فقیه در بوشهر در دفاع از استان بوشهر هیچ گاه فراموش نمی کنند؛ امید است مجدداً با اظهار نظر سریع و شفاف زمینه های همدلی و وفاق بیشتر بین مردم دو استان همجوار فراهم نمایند و اجازه ندهند برخی از مدیران مغرض یا ناآگاه به اختلافات دامن بزنند./ منبع:جنوب نیوز

بررسی نمایید

عضویت کانون کشوری پیشخوان دولت در کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات فراکسیون راهبردی مجلس

به گزارش روابط عمومی کانون ؛ کمیته فناوری فراکسیون مجلس شورای اسلامی با هدف برطرف …