پیام دبیر کل کانون کشوری دفاتر پیشخوان خدمات دولت

بسم الله الرحمن الرحیم

حضور محترم مسئولین محترم دفاتر پیشخوان خدمات دولت شهری و روستائی کشور
اینک که با الطاف الهی سال ۱۳۹۴ را با نام مقدس حضرت فاطمه زهرا (س) آغاز می نمائیم و این سال مزین است به پیام مقام معظم رهبری که سال ۹۴ را سال دولت و ملت ، همدلی و هم زبانی نامیدند. بر خود وظیفه میدانم که به نمایندگی از سوی هیئت مدیره کانون کشوری انجمنهای صنفی دفاتر پیشخوان خدمات دولت ، هلدینگ کشوری دفاتر پیشخوان خدمات دولت و همه همکاران شما در بخشهای مختلف که برای ارتقاء تعالی دفاتر تلاش نموده اند آغاز سال جدید را تبریک عرض نموده ، سالی توام با سلامت ، تندرستی و ارتقاء اقتصادی را برایتان آرزو نمایم .
سال ۹۳ سالی توام با تلاش فراوان بود که می توان در این سال به موفقیتهای کانون درموارد زیر اشاره نمود:

۱-اخذ ابلاغیه ریاست محترم جمهور در خصوص مجری درگاه
۲-عضویت در کمیسیون تخصصی دولت الکترونیک
۳-اخذ موافقت ریاست محترم کارگروه راهبری دفاتر پیشخوان دولت جناب آقای دکتر عسکری آزاد برای برگزاری سومین همایش ملی دفاتر پیشخوان دولت و پذیرش مسئولیت ریاست برگزاری همایش از سوی جناب آقای مهندس فیض بخش ریاست ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور

۴-تدوین و اصلاح آئین نامه دفاتر پیشخوان خدمات دولت
۵-توسعه نرم افزاری مرتبط با شبکه در تعامل با وزارتخانه ها و دستگاههای خدمات دهنده در همین رابطه
۶-برگزاری جلسات و نشستهای مشترک با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در خصوص برنامه های آتی دفاتر در برنامه ششم توسعه
۷-اخذ نرخنامه جدید خدمات مخابراتی در شبکه دفاتر پیشخوان خدمات دولت از سوی کمیسیون تنظیم مقررات با نظر مساعد وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات جناب آقای دکتر واعظی
۸-ارتباط تنگاتنگ با معاونتهای وزارت ارتباطات بخصوص سازمان فناوری اطلاعات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی
۹-انجام مکاتبات با دستگاهها و سازمانهای خدمات دهنده در خصوص مفاد ابلاغی ریاست محترم جمهور و معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور( سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور)
۱۰- تکمیل ساختار شبکه ملی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و هماهنگی آن با شبکه دولت و شبکه ملی اطلاعات
۱۱-تکمیل ساختارهای نرم افزاری زیرساختی با هدف تکمیل زنجیره تامین خدمات در شبکه پیشخوان دولت
۱۲-ورود خدمات کارت ملی هوشمند را نیز به عنوان یکی دیگر از دستاوردهای کانون می توان برشمرد.
۱۳-تدوین و اصلاح نرخ خدمات جدید در شبکه دفاتر پیشخوان خدمات دولت
۱۴-تدوین و آماده سازی دستورالعملهای نظارتی ، حقوقی و بازرسی و نظارت در شبکه دفاتر پیشخوان خدمات دولت

این همه صورت نمی پذیرفت مگر با همت، بردباری و هماهنگی شما عزیزان وهیئت مدیره محترم تشکلهای صنفی کشور که هوشمندانه و با هماهنگی و با حداقلهای خود این امور را دنبال کردیم .

– در سال جدید برگزاری سومین همایش ملی دفاتر پیشخوان خدمات دولت که اولین همایش در دولت تدبیر و امید می باشد زمینه ای است برای ارائه دستاوردهای شبکه دفاتر پیشخوان دولت در تعامل با دستگاهها و توجه دولت محترم به کوچک سازی و واگذاری امور مردم به مردم که قطعا در سال جدید و با بیانات مقام معظم رهبری مصداقی اجرائی تر خواهد گرفت .
– تغییر فرمول نرخ گذاری خدمات در شبکه دفاتر پیشخوان دولت و اصلاح و ارتقاء آن متناسب با مسئولیتها و تلاشهای دفاتر تا رسیدن به الگوئی متناسب با کسب و کار از دیگر برنامه های امسال کانون خواهد بود.
– تکمیل زیرساختهای فنی با هدف ایجاد شبکه اختصاصی دفاتر با ملاحظات امنیتی و ارتباطی با دستگاههای خدمات دهنده نیز از برنامه های کانون و هلدینگ کشوری می باشد که بی شک منجر به ثبات خدمات و نظارت مناسبتر بر شبکه دفاتر پیشخوان خدمات دولت خواهد شد.
– طی چند سال گذشته با مشکلات فراوان و تلاش شبانه روزی متخصصین مجموعه در هیچ زمینه ای برای تکمیل حوزه های تخصصی فروگذار نکردیم و تلاش نمودیم به جز ارائه بزرگترین شبکه ملی خدمات رسانی کشور در حوزه های فناوری های نوین نیز یار و همراه دولت و دفاتر محترم باشیم که بی شک سال ۹۴ سال تکمیل این حوزه ها با هدف ارتقاء سطح درآمدی دفاتر خواهد بود
– بازتعریف رویکرد جدید دفاتر متناسب با توسعه فناوری های نوین یکی دیگر از اهداف مهم شبکه دفاتر پیشخوان خدمات دولت خواهد بود که قطعا در سومین همایش ملی دفاتر پیشخوان ارائه خواهد شد.
– همچنین در سال جدید با توجه به تلاشهای صورت گرفته طی سال گذشته شاهد ورود خدمات جدید در شبکه دفاتر خواهیم بود که امید آن داریم در بهار سال ۹۴ این امر عملیاتی گردد.
با توجه به مراتب فوق و فرمایش رهبر معظم انقلاب در خصوص توجه جدی به بحث اقتصاد مقاومتی کانون نیز با رویکرد اصولی به این مبحث توجه جدی خواهد داشت.
عزیزان این همه در صورتی قابل تحقق خواهد بود که همه مسئولین محترم دفاتر اعم از شهری و روستائی با رویکردی جدی در جهت یکپارچگی ، اتحاد و تمرکز، همت خود را بر روی تعاملات هرچه بیشتر با مسئولین محترم در مجلس شورای اسلامی ، کارگروههای استانی ، دستگاههای خدمات دهنده و مسئولین تشکلهای صنفی استانی و کشور متمرکز نمایند بی شک سال ۹۴ سال بسیار حساسی در سرنوشت دفاتر خواهد بود که باید با هوشیاری ، مطالعه و بصیرت طی گردد تا خانواده بزرگ شبکه دفاتر به جایگاه واقعی خود برسد. امید آن داریم که خدمتگذاران شما بتوانند در این راه سخت توفیق خدمت داشته باشند.

من الله التوفیق
علی فلاح
دبیرکل کانون کشوری دفاتر پیشخوان خدمات دولت

بررسی نمایید

ابلاغیه نرخ تاییدیه تحصیلی

 براساس آخرین ابلاغیه سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نرخ سرویس تاییدیه تحصیلی به …