کارت هوشمند ملی جایگزین همه اوراق هویتی است
کارت هوشمند ملی جایگزین همه اوراق هویتی است

کارت هوشمند ملی جایگزین همه اوراق هویتی است

رئیس سازمان ثبت احوال با اعلام خبر راه اندازی قریب الوقوع خط صدور کارت هوشمند ملی گفت که این کارت بهترین جایگزین برای همه اوراق هویتی خواهد بود.

به گزارش فارس، محمد ناظمی اردکانی رئیس سازمان ثبت احوال کشور که در آئین رونمایی از کارت هوشمند ملی در سالن شهید بهشتی نهاد ریاست جمهوری سخن می‌گفت، اظهار داشت:‌سازمان ثبت احوال فصل نوینی را تجربه و برای انجام بهینه ماموریت‌هایش از فناوری‌های جدید استفاده می‌کند.
وی سه ماموریت مهم سازمان متبوعش را ثبت وقایع حیاتی چهارگانه، تولید و نشر آمار و اطلاعات جمعیت و صدور اسناد هویتی و اتقان آنها عنوان کرد و یکی از مهمترین اقدامات در بخش اخیر را صدور کارت هوشمند ملی برشمرد.
رئیس سازمان ثبت احوال گفت: این سازمان شبکه اعلام گسترده و مطمئن را جهت ثبت وقایع حیاتی و ثبت مهاجرت ایجاد کرده و در بخش اطلاعات جمعیتی نیز قریب به ۵۰ گزارش از بخش‌های مختلف در جهت برنامه‌ریزی دستگاه‌های اجرایی دریافت می‌کند.
ناظمی اردکانی جایگزینی شناسنامه مکانیزه به جای شناسنامه‌های قدیمی را از دیگر اقدامات این سازمان اعلام کرد و با اشاره به تکمیل این چرخه با صدور کارت هوشمند ملی خاطرنشان کرد: بالغ بر صد دستگاه سازمان ثبت احوال را در بحث تشخیص هویت یاری می‌دهند.
وی خاطرنشان کرد: کارت هوشمند ملی بر اساس بند «د» ماده ۴۶ قانون برنامه پنجم توسعه طراحی و صادر شده و سال گذشته برای ۲۰ هزار نفر در سطح کشور صادر شده است.
ناظمی اردکانی گفت: در سال جاری نیز در ۶ ماهه اول سال سیستم سخت افزاری و نرم افزاری صدور کارت هوشمند عملیاتی شده و طی هفته‌های آتی خط صدور انبوه آن فعال خواهند شد.
رئیس سازمان ثبت احوال درباره ویژگی‌های کارت هوشمند ملی گفت: این کارت با بالاترین فناوری روز صادر می‌شود و کاملا امن است.
ناظمی اردکانی افزود: این کار ما را در جهت شبکه محوری با قابلیت ضبط اثر انگشت و امضای الکترونیک سوق می‌دهد و مهمترین کاربرد آن شناسایی در فضای مجازی است.
وی ادامه داد: کارت هوشمند ملی امکان اتصال به پایگاه‌های داده‌های کشور را دارد و در سیستم‌های مختلف کارایی دارد و در واقع کلید ورود به دولت الکترونیک است.
به گفته وی از کارت هوشمند ملی می‌توان در انتخابات، بانک، مالیات و شبکه‌های اعتباری و اسنادی و بازرگانی و شبکه سلامت بهره برد.
رئیس سازمان ثبت احوال در پایان استفاده از دفاتر پیشخوان خدمات الکترونیک دولت و تبدیل ۱۲۰ میلیون سند به اسناد الکترونیکی و همچنین مهندسی فرهنگ نام گزینی و اصلاح ساختارها و دستورالعمل‌ها و همچنین صدور شناسنامه برای شهدا به عنوان مهمترین برنامه‌های این سازمان یاد کرد.

بررسی نمایید

عضویت کانون کشوری پیشخوان دولت در کمیته فناوری اطلاعات و ارتباطات فراکسیون راهبردی مجلس

به گزارش روابط عمومی کانون ؛ کمیته فناوری فراکسیون مجلس شورای اسلامی با هدف برطرف …