گوگل مرورگر خود را به‌روز کرد
گوگل مرورگر خود را به‌روز کرد

گوگل مرورگر خود را به‌روز کرد

علی حسینی منبع: پی‌سی ‌ورلد

اشاره:

خبر اختصاصی سایت – گوگل دیروز مرورگر کروم خود را در حالی به‌روز کرد که قابلیت جدیدی ‏برای صرفه‌جویی هرچه بیشتر در مصرف باتری به آن افزوده‌است. با این قابلیت نوین، ویدئوها ‏به‌جای اجرا روی پردازنده مرکزی یا ‏CPU، روی پردازنده گرافیکی یا ‏GPU‏ اجرا می‌شوند.

در نتیجه، باتوجه به اینکه برق موردنیاز تراشه‌های گرافیکی از برق موردنیاز پردازنده‌های مرکزی کمتر است، می‌توان ۲۵ درصد در کارکرد باتری دستگاه‌های مختلف صرفه‌جویی کرد. گفتنی‌ است، این ویژگی‌ فعلاً تنها روی سکوی ویندوز قابل‌استفاده است.
از دیگر ارتقاهای صورت گرفته در نسخه ۲۳ کروم، گزینه‌‌ای است که کاربر می‌تواند توسط آن به سایت‌ها و سرویس‌های آنلاین اطلاع دهد که نمی‌خواهد فعالیت‌هایش توسط آن‌ها ردگیری و ثبت شوند. این‌کار «do-not-track» نامیده می‌شود و البته طبق گفته گوگل کارایی آن به سیاست‌های خود سایت‌ها بستگی دارد و اینکه چه بازخوردی به این درخواست‌ها نشان می‌دهند.
همچنین در نسخه جدید یک آیکون در کنار آدرس سایت دیده می‌شود که با کلیک روی آن می‌توانید مجوزهایی را که سایت در اختیار بازدیدکنندگانش قرار می‌دهد ببینید و آن‌ها را بسته به نیازتان تنظیم کنید؛ برای مثال: دسترسی به دوربین-میکروفن، تعیین موقعیت جغرافیایی و…
در این نسخه ۱۳ ضعف امنیتی نیز رفع شده‌است که گوگل بابت شناسایی دو مورد از آن‌ها به اشخاص شناساگر ۱۰۰۰ و ۳۵۰۰ دلار پرداخت کرده‌است

بررسی نمایید

آموزش سامانه جامع انبارها و مراکز نگهداری کالا

بدینوسیله به اطلاع کلیه دفاتر پیشخوان خدمات دولت استان بوشهر می رساند  در جهت ارائه …