600خدمت الکترونیک در ادارات خراسان جنوبی شناسایی شد
600خدمت الکترونیک در ادارات خراسان جنوبی شناسایی شد

۶۰۰خدمت الکترونیک در ادارات خراسان جنوبی شناسایی شد

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۶۰۰ نوع خدمت که قابلیت ارائه در دفاتر پیشخوان دولت دارند، در دستگاه های اجرایی استان شناسایی شده است.

به گزارش مهر، محمد رضا گلرو پیش از ظهر امروز سه شنبه در مراسم بهره برداری از دفتر پیشخوان الکترونیک بیرجند، اظهارداشت: از این تعداد تاکنون ۱۵۹ نوع خدمت از ادارات استان به دفاتر پیشخوان دولت واگذار شده است.
وی با اشاره به اینکه تنها ۱۸ دستگاه اجرایی استان از این طرح استقبال کرده و این خدمات را به دفاتر پیشخوان واگذار کردند، افزود: برای ارائه خدمات بهتر و واگذاری امور به مردم، باید سایر دستگاه اجرایی استان نیز از این طرح استقبال کنند.
گلرو به مزایای دفاتر پیشخوان دولت در شهرها اشاره کرد و بیان داشت: با واگذاری خدمات ادارات به این دفاتر قیمت تمام شده خدمت برای مردم کاهش یافته و موجب تسهیل در امورات می شود.
به گفته وی با توجه به شرایط اقتصادی فعلی در ایران، باید خدمات ادارات با سهولت بیشتر و کاهش گیر و دارهای اداری برای مردم ارائه شود تا مردم مجبور به پرداخت هزینه و مراجعه به ادارات نباشند.
گلرو با اشاره به اینکه ایران در ۳۰ سال گذشته در زمینه علمی هیچ حرف برای گفتن نداشته است، افزود: امروز پس از گذشت ۳۰ سال در جایگاه ویژه ای قرار گرفته و باید در چشم انداز ۲۰ ساله نظام جزو ۱۰ کشور برتر جهان قرار گیرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: تحقق این امر نیازمند تغییر در روش کار و اصلاح شیوه زندگی مردم است.
وی با اشاره به اینکه ایران با توجه به دارا بودن یک درصد جمعیت کره زمین، قبل از انقلاب تنها دو دهم درصد از اقتصاد دنیا را داشته است، بیان کرد: امروز ایران نزدیک به یک درصد از اقتصاد دنیا را به خود اختصاص داده و قابلیت افزایش این رقم را با توجه به معادن، انرژی ها و… دارد.
گلرو به جایگاه خراسان جنوبی در ارائه خدمات الکترونیک در کشور اشاره کرد و ادامه داد: این استان جزو استانهای برتر در زمینه ارائه خدمات الکترونیک است.
وی با اشاره به اینکه اخیرا پنج دفتر جدید در بیرجند و شهرستانها در حال واگذاری است، افزود: برای واگذاری این دفاتر تاکنون ۲۰۰ متقاضی ثبت نام کردند، که این امر بیانگر استقبال مردم از این دفاتر است.
گلرو با تاکید بر اینکه این دفاتر باید اقتصادی باشد و خدمات ارائه شده در دفاتر پیشخوان دولت هزینه های ادارت را کاهش می دهد، عنوان کرد: همچنین شش دستگاه اجرایی دیگر نیز برای ارائه خدمات به دفاتر الکترونیک در حال انعقاد قرار است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار خراسان جنوبی در پایان یادآور شد: برای ارائه خدمات بهتر به مردم، حداقل متراژ استاندارد دفاتر باید ۴۵ تا ۵۰ متر باشد و دفاتر کمتر از این مساحت در استان تعطیل خواهند شد.

بررسی نمایید

مدیران دفاتر ملزم به معرفی جانشین یا مدیر داخلی می باشند

بر اساس بند۴  فصل دوم  از پیوست شماره ۲   مصوبه شماره جلسه ۲۸۹ مورخ ۱۹/۱۲/۱۳۹۷ …